Kultūros ministras su muziejų atstovais tarėsi, kaip toliau vystyti šių kultūros įstaigų veiklą

Data

2019 10 29

Įvertinimas
1
Pastato lentelė.jpg

Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas, antradienį susitikęs su Lietuvos muziejų asociacijos nariais, aptarė muziejų veiklai svarbius klausimus.

Susitikime aptartos kultūros ir meno įstaigų darbuotojų darbo užmokesčio didinimo 2020 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo projekte perspektyvos, muziejų veiklai šiuo metu aktualūs klausimai, tarp jų – dėl buhalterinės apskaitos bei personalo administravimo funkcijų atlikimo centralizavimo.

Susitikime taip pat pažymėta, kad muziejų prieinamumą ženkliai padidino kasmėnesiniai nemokamo muziejų lankymo sekmadieniai ir moksleivio Kultūros pasas, šios kultūros įstaigos rengia vis daugiau edukacinių ir pažintinių renginių. Diskutuota apie nemokamo muziejų lankymo iniciatyvos tęstinumą ir 2020 metais. Muziejai pakviesti aktyviau dalyvauti nemokamo muziejų lankymo „šeimos kortelės“ turėtojams iniciatyvoje, sudarant galimybę šią kortelę turinčioms šeimoms nemokamai lankytis Kultūros ministerijai pavaldžiuose muziejuose.