2021-12-09

Kultūros ministras S. Kairys: kitąmet minimas Lietuvos ir Japonijos draugystės šimtmetis sustiprins kultūrinius ryšius

Šiandien kultūros ministro Simono Kairio susitikime su naujai pareigas pradėjusiu eiti Japonijos ambasadoriumi Ozaki Tetsu dėmesys skirtas 2022 metais minimam abiejų šalių diplomatinių santykių 100-mečiui, svarbiausiems jo renginiams aptarti.

Kultūros ministras ambasadorių informavo apie šiemet įsteigtą kultūros atašė Japonijoje pareigybę, į kurią konkursas bus skelbiamas kitų metų pradžioje. S. Kairys taip pat pasidžiaugė vaisingu dvišaliu bendradarbiavimu ir vylėsi, kad abiejų šalių diplomatinių santykių šimtmetis jį dar labiau sustiprins. Kaip ir kitąmet Europos kultūros sostine tapsiantis Kaunas – jo renginių programoje reikšminga dalis skirta Japonijai ir jos kultūrai. Numatoma pavasarį Kaune surengti Japonijos dienas, Japonijos ir Lietuvos šiuolaikinės tekstilės meno parodą, Kauno architektūros festivalį „Rytai-Rytai“. Sugiharos namai ketina surengti lauko ekspoziciją, pristatančią Japonijos vicekonsulo Čijunės Sugiharos ir Nyderlandų garbės konsulo Jano Zwartendijko istoriją. Lapkritį diplomatinių santykių 100-mečio renginiai (knygų bei dokumentų paroda, kultūrinių renginių programa) numatyti Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, Lietuvos nacionaliniame dailės muziejuje.

Japonijos bendradarbiavimą su Europos kultūros ir meno organizacijomis bei Europos kultūros sostinėmis remia nevyriausybinė organizacija „EU Japan Fest“, veikianti nuo 1992 m. Per šį laiką ji prisidėjo ir parėmė daugiau nei 40 Europos kultūros sostinių programų.

Šiemet Lietuvos ir Japonijos kultūrinius saitus stiprino bendri muzikos, kino, literatūros, fotografijos, dailės projektai visoje Lietuvoje.

Japonijos ambasadorius O. Tetsu, prieš du mėnesius atvykęs į Vilnių, prisipažino čia kasdien jaučiantis mūsų šalies istoriją, kalbą, kultūrą.