Kultūros ministras pasveikino archyvarų bendruomenę prasidėjus Archyvų metams

Data

2021 01 14

Įvertinimas
0
Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnybos nuotr..jpg

Kultūros ministras Simonas Kairys ketvirtadienį pasveikino nuotolinio Archyvų metų atidarymo renginio, transliuoto iš Vilniaus rotušės, žiūrovus, šalies archyvarų bendruomenę. Šiemet sukanka 100 metų, kai Lietuvos Respublikoje buvo įkurtas pirmasis valstybės archyvas, 2021-ieji paskelbti Archyvų  metais.

„Šiais metais mūsų miestuose ir miesteliuose vyks kultūros, edukaciniai, mokslo renginiai, kurie praplės visuomenės žinojimą apie archyvų veiklą, gilins mūsų žinias apie istorinį paveldą, ugdys pagarbą valstybei ir jos istorijai. Archyvų atvirumas ir prieinamumas turbūt yra svarbiausi dalykai, kuriuos norisi akcentuoti būtent Archyvų metais. Labai svarbu, kad eitume koja kojon su besikeičiančiu laiku“, – kalbėjo kultūros ministras.

S. Kairys pasidžiaugė, kad archyvai šiandien ir patys aktyviai ieško tyrėjų, skaitytojų, sudaro jiems visas sąlygas pažinti mūsų unikalią tapatybę, prieiti prie tokios medžiagos, kuri iki šiol dar nebuvo atverta.

„Nauja medžiaga kelia naujus klausimus, suteikia naujus atsakymus ir galiausiai leidžia pasižiūrėti į praeitį šiuolaikinio žmogaus akimis. Leiskite pasveikinti visą archyvarų bendruomenę, archyvų darbuotojus prasidėjus Archyvų metams. Linkiu didelės sėkmės jūsų nuoširdžiame bei Lietuvai labai reikalingame darbe“, – sakė kultūros ministras.

Pirmasis valstybės archyvas Lietuvos Respublikoje buvo įkurtas 1921 m. spalio 19 d. Kaune.

Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnybos nuotr.