Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas pradeda darbą

Data

2019 01 11

Įvertinimas
4
KM pristatymas.jpg

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis Kultūros ministerijos darbuotojams pristatė šiandien darbą pradedantį kultūros ministrą Mindaugą Kvietkauską, linkėdamas jam sėkmės įgyvendinant struktūrinius pokyčius kultūros srityje.

„Kultūra yra būdas suburti žmones kartu, kad visuomenė būtų tvirtesnė, – sakė naujasis kultūros ministras. – Mano įsipareigojimas ir požiūris – žvelgti į kultūros lauką universaliai. Visos jo dalys svarbios: ir paveldas, ir bibliotekos, ir teatras, muzika, edukacija, ir visos kitos. Taip pat norėčiau pabrėžti, kad ateinu iš lituanistikos – srities, kuri jungia kultūrą ir švietimą. Ir sąsaja tarp šių dviejų sferų man yra svarbi.“

Prieš tapdamas ministru Mindaugas Kvietkauskas buvo ilgametis Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto darbuotojas, 2008–2018 metais vadovavo šiai mokslo įstaigai. Jo moksliniai interesai –  daugiakalbė Lietuvos literatūra, šiuolaikinė lietuvių literatūra, sociokultūriniai literatūros tyrimai, judaika. M. Kvietkauskas taip pat yra dirbęs Lietuvos rašytojų sąjungos žurnalo „Metai“ kritikos skyriaus redaktoriumi, yra šios kūrybinės sąjungos narys, eseistikos ir poezijos knygų autorius.

Literatūrologas humanitarinių mokslų daktaras M. Kvietkauskas yra baigęs lietuvių kalbos ir literatūros studijas Vilniaus universitete, o Oksfordo universiteto Orientalistikos institute įgijęs judaikos studijų diplomą.