Kultūros ministras: esame atviri dialogui svarstant kultūros paveldo klausimus

Data

2019 11 08

Įvertinimas
1
50EF7934-7917-454C-9007-85C8B12C8DFF.jpeg

Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas penktadienį susitiko su Aplinkos ir paveldo saugojimo sąjūdžio atstovais aptarti aktualių paveldosaugos klausimų.

„Visada esame atviri susitikti ir svarstyti jūsų keliamus klausimus. Labai pozityviai vertinu visuomenės dalyvavimą svarstant paveldosaugos problemas, sprendžiant tai, kaip atrodys mūsų miestų viešosios erdvės. Be visuomenės įsitraukimo, be jūsų balso, be profesionalų ir bendruomenių dialogo daugybę dalykų būtų sunkiau pastebėti ir pakeisti pozityvesne linkme“, – sakė kultūros ministras.

Susitikime išklausyta visuomenės atstovų iš Vilniaus, Klaipėdos ir Panevėžio pateikta informacija probleminiais kultūros paveldo saugojimo ir tvarkymo klausimais, pareikštos nuomonės ir ieškota būdų bendrai susitarti dėl abiem pusėms svarbių klausimų. Aplinkos ir paveldo saugojimo sąjūdžio atstovai perdavė Kultūros ministerijai rezoliuciją. Susitarta, kad specialistams išnagrinėjus joje keliamus klausimus, į juos bus atsakyta raštu, kaip ir numato teisės aktai.

Susitikime taip pat dalyvavo kultūros viceministrė Ingrida Veliutė, Kultūros paveldo departamento direktorius   Vidmantas Bezaras.