Kultūros ministerijos vadovybė susitiko su bibliotekų sektoriaus atstovais

Data

2017 02 14

Įvertinimas
1
Ruokytė bibliot 5.jpg

Antradienį, vasario 14 d., Kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson susitiko su šalies bibliotekų bei bibliotekų visuomeninių organizacijų vadovais. Susitikime dalyvavo viceministrė Gintautė Žemaitytė ir ministrės patarėjai Evaldas Stankevičius, Aurimas Pautienius bei Linas Kontrimas. Bibliotekoms atstovavo Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos, Lietuvos aklųjų bibliotekos, apskričių viešųjų bibliotekų, Lietuvos bibliotekininkų draugijos, Lietuvos mokslinių bibliotekų asociacijos, Lietuvos savivaldybių bibliotekų asociacijos vadovai.

Susitikime kalbėta apie bibliotekų fondo formavimo, tradicinių ir elektroninių išteklių įsigijimo bei finansavimo problemas, bibliotekininkų rengimo, perkvalifikavimo bei jų kompetencijų tobulinimo iniciatyvas ir priemones, bibliotekų dalyvavimo medijų ir informacinio raštingumo ugdymo procese galimybes, projektinio finansavimo metu sukurtų infrastruktūrų palaikymo ir tobulinimo, veiklų tęstinumo užtikrinimo poreikius.

Susitikime konstatuota, kad reikia vengti skubotų ir vienadienių sprendimų, o taip pat būtina įsiklausyti į pačių bibliotekininkų poreikius. „Būtina pabrėžti, kad aktualūs sprendimai dėl bibliotekų sektoriuje susidariusių problemų bus priimami tik atlikus išsamią analizę ir tinkamai juos išdiskutavus su šiame sektoriuje dirbančiais specialistais“, – sakė ministrė.

Su bibliotekų atstovais ministrė aptarė problemas, kurioms išspręsti būtinas glaudus bendradarbiavimas su kitomis ministerijomis: bibliotekų informacinių sistemų sąveikos užtikrinimas, vaikų ir suaugusiųjų neformaliojo švietimo tobulinimas regionuose, mokslo duomenų bazių prenumeratos tęstinumo užtikrinimas.