Kultūros ministerijos garbės ženklu „Nešk savo šviesą ir tikėk“ apdovanota galerininkė Nida Rutkienė

Data

2016 02 19

Įvertinimas
2
Rutkienė GŽ.jpg

Vasario 18 d. Kultūros ministerijos garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“ įteiktas 25–erių metų sukaktį švenčiančios sostinės galerijos „Vartai“ savininkei Nidai Rutkienei. Aukščiausias Kultūros ministerijos apdovanojimas N. Rutkienei skirtas už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui, už bendruomeniškumo stiprinimą, už asmeninę atsakomybę, kuriant kultūrinę ir dvasinę aplinką.

Šv. Kotrynos bažnyčioje vykusioje ceremonijoje apdovanojimą N. Rutkienei įteikusi kultūros viceministrė Patricija Poderytė sakė, kad Nidos Rutkienės dėka galerija „Vartai“ pateisimo savo vardą ir tapo vartais ne tik žiūrovams į šiuolaikinio meno pasaulį, bet ir lietuvių menininkams į tarptautinę dailės sceną.

Nida Rutkienė – „Vartų” galerijos įkūrėja ir pagrindinė startegijos formuotoja. Galerija įkurta 1991 m. ir yra didžiausia privati galerija Lietuvoje, viena svarbiausių Lietuvos parodinio gyvenimo erdvių. Bendradarbiavimas su lietuvių ir užsienio menininkais, kitomis galerijomis bei institucijomis tapo pagrindiniais galerijos veiklos principais. Sukaupta patirtis padėjo galerijai tapti pirmąja privačia institucija Lietuvoje, pristatančia mūsų šalies šiuolaikinį meną 53-oje tarptautinėje Venecijos bienalėje (2009 m.). Per pastarąjį dešimtmetį galerijos veiklos pobūdis keičiasi šiuolaikinio meno kryptimi, orentuojasi į aktyvią tarptautinę veiklą, dalyvavimą meno mugėse (dalyvauta per 30 tarptautinių modernaus ir šiuolaikinio meno mugių Europoje bei JAV) ir bienalėse (Venecijos, Liverpulio, Bratislavos).

Galerija pristato įvairų ir savitą šiuolaikinį meną. Ji atvira tapybai, fotografijai, instaliacijoms, videomenui, skulptūrai, grafikai. Plati galerijos programa pristato lietuvių bei užsienio menininkus Lietuvoje bei reprezentuoja mūsų kūrėjus tarptautinėje meno scenoje. Visus 25 metus galerija išlieka stiprus kultūrinis traukos centras, kur vyksta aktyvus visuomeninis gyvenimas: ambasadų rengiamos nacionalinės šventės, knygų reprezentacijos, poezijos vakarai, kamerinės muzikos koncertai ir t.t. Galerijoje organizuota daug įvairiausių visuomeninių iniciatyvų: renkami metų dailininkai, teikiamos „Sidabro pėdos“ ir rėmėjų skirtos piniginės premijos. Galerija „Vartai“ veikia kaip tarpininkas tarp menininkų ir meno kolekcionierių: čia galima įsigyti profesionalių Lietuvos bei užsienio menininkų tapybos, grafikos, fotografijos, videomeno kūrinių, piešinių, skulptūrų.

Nuotraukos autorius lrytas.lt