Kultūros ministerijos garbės ženklas "Nešk savo šviesą ir tikėk" įteiktas dokumentinio kino kūrėjui, fotomenininkui Algirdui Tarvydui

Data

2015 12 19

Įvertinimas
1
Algirdas Tarvydas.jpg

Kultūros ministerijos garbės ženklas "Nešk savo šviesą ir tikėk" įteiktas dokumentinio kino kūrėjui, fotomenininkui Algirdui Tarvydui už svarų indėlį ir ypatingus nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui, už iniciatyvas, inspiruojančias bendruomenę pozityviai veiklai, už asmeninę atsakomybę kuriant kultūrinę ir dvasinę aplinką. Penktadienį Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje apdovanojimą įteikė kultūros viceministras Arnas Neverauskas.

Algirdas Tarvydas yra iškilus, mūsų kultūrai nusipelnęs dokumentinio kino kūrėjas ir fotomenininkas. 1966–1992 m. Lietuvos kino studijoje dirbo asistentu, operatoriumi, režisieriumi. Nuo 1992 m. – dokumentinių kino ir videofilmų režisierius. 1968–2001 m. nufilmavo daugiau kaip 500 siužetų kino žurnalams „Tarybų Lietuva“ ir „Lietuvos kronika“, 40 kino žurnalų, sukūrė 26 autorinius kino žurnalus, buvo jų scenaristas, operatorius, režisierius. 1968–1988 metais kaip operatorius nufilmavo 41 dokumentinį filmą. Surengė 10 fotografijos parodų, tarp jų temines – „Kinematografininkai“, „BAM’e“, „Tiumenės žemėje“, „Kateke“, „Mūsų draugas Erfurtas“, „Paskutinis Marijos Gimbutienės apsilankymas Lietuvoje“. 1966 m. įkūrė Vilniaus fotoklubą.  Nuo 1977 metų A. Tarvydas yra Lietuvos kinematografininkų sąjungos narys.

2015 m. A. Tarvydas pelnė ir Lietuvos kinematografininkų sąjungos apdovanojimą už filmą "Zigmas Zinkevičius. Pamilęs lietuvių kalbą".

 

G. Savickio (ELTA) nuotrauka