Kultūros ministerijoje pagerbti Gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų konkurso nugalėtojai

Data

2016 02 19

Įvertinimas
1
Gražiausi įmonių pavadinimai1.jpg

Tarptautinės gimtosios kalbos dienos, vasario 21-osios, proga Valstybinė kalbos inspekcija jau aštuntus metus surengė Gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų konkursą, kuriuo siekiama skatinti būsimų įmonių vadovus, kad rinktųsi lietuviškus, taisyklingus, įdomius vardus. Vasario 19 d. konkurso nugalėtojai pagerbti Kultūros ministerijoje.

Nugalėtojus sveikino kultūros viceministrė Patricija Poderytė, Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkė Daiva Vaišnienė, Kultūros ministerijos Meno ir kūrybinių industrijų departamento direktorė Irena Seliukaitė.

Kalbos inspekcijos viršininkas Donatas Smalinskas pasidalijo mintimis apie konkurso organizavimą ir ištakas, viršininko pavaduotojas Arūnas Dambrauskas apžvelgė praėjusiais metais įregistruotų vardų įvairovę, vyriausioji inspektorė Ramunė Kanišauskaitė priminė ankstesnių metų laureatus. Šių metų nugalėtojus sveikino sėkmingai veikiančių įmonių vadovės – „Gėlių pievos“ (2009 m. laureatai) direktorė Vilma Rameikytė, „Skanulio“ (2012 m.) direktorė Virginija Dunčienė ir „Sapnų namų“ (2014 m.) vadovė Jurgita Pečiulienė.

Praėjusiais metais Registrų centre buvo įregistruota daugiau kaip 10 tūkstančių juridinių asmenų pavadinimų. Renkant atsisakyta klubų, asociacijų, bendrijų, viešųjų įstaigų pavadinimų ir tų, kurie sudaryti su dirbtiniais žodžiais, skaičiais, vietovardžiais ar asmenvardžiais. Tarp nugalėtojų nepateko ir tos įmonės, apie kurių veiklą nepavyko rasti reikiamos informacijos.

Kalbos inspekcija išrinko šiuos 2015 metais įregistruotus mažųjų bendrijų, akcinių, uždarųjų akcinių bendrovių pavadinimus: „Atgiję raštai“, „Juokiasi puodas“, „Pasaka tikiu“, „Vyšnių sodai“, „Vyrai virtuvėje“, „Rami galva“ iš Vilniaus, „Debesynas“, „Mikim“, „Protingieji kurmiai“, „Švaros vilkai“ iš Kauno, „Pilnatvė“ iš Anykščių, „Čiulba ulba“ iš Birštono, „Šarkos drabužinė“ iš Jonavos, „Kadagio dūmas“ iš Kaišiadorių ir „Saldišius“ iš Kelmės. Įmonių veiklos pobūdis įvairus: renginių organizavimas ir techninis aprūpinimas, maisto tiekimas, informacinių technologijų, valymo paslaugos, interjero dizainas ir dekoravimas, galanterijos, tekstilės, kosmetikos, mėsos gaminiai, prekyba saldumynais, drabužiais, valymo priemonėmis.

Specialųjį DELFI prizą šįmet pelnė įmonė "Mikim", surinkusi daugiausia šio naujienų portalo skaitytojų balsų.

Nuotraukos autorė: Karolina Pansevič (Delfi)