Kultūros ministerijoje lankosi delegacija iš Vakarų Giotalando

Data

2015 10 07

Įvertinimas
1
015.JPG

Spalio 7 d. Kultūros ministerijoje vyksta Vakarų Giotalando (Švedija) ir Vilniaus apskrities kultūros organizacijų atstovų partnerystės seminaras, kuriame dalyvauja daugiau nei 60 Vakarų Giotalando bei Vilniaus apskrities kultūros organizacijų atstovų. Partnerystės seminaro tikslas – pristatyti abiejų regionų kultūros organizacijų veiklas bei aptarti bendradarbiavimo galimybes, ypač projektų vaikams ir jaunimui, srityje.

Pasak kultūros viceministro Romo Jarockio, „svarbu, kad šis galimas tarpregioninio bendradarbiavimo projektas visų pirma būtų investicija į ryšius tarp žmonių ir jų tarpusavio bendradarbiavimą, keitimąsi gerąja patirtimi. Jei renginio dalyviams pavyktų atrasti partnerius bei nusimatyti veiklos gaires bent jau artimiausiems keliems metams – būtų puiku.“

Pagrindinės seminaro ir susijusių dirbtuvių temos – bendradarbiavimas tarp bibliotekų, siekiant jas paversti gyvybingais bendruomenių centrais; chorinės kultūros puoselėjimas, ieškant strateginio bendradarbiavimo ir kultūros mainų galimybių; menų inkubatorių srityje – perduodant patirtis, kaip plėtoti inkubatorių veiklą, bendradarbiaujant su vietos bendruomene ir tapti regioninės plėtros katalizatoriais. Iš Vakarų Giotalando atvyksta Skara savivaldybės Muzikos fabriko atstovai, kurie pristatys naują edukacinės veiklos koncepciją muzikos produkcijos srityje, susitiks ir abiejų regionų dailiųjų amatų atstovai. Regioninė muziejų koordinavimo ir kultūros paveldo organizacija iš Vakarų Giotalando Västarvet tikisi strateginio bendradarbiavimo muziejų bei kultūros turizmo rinkodaros srityje. Kaip plėtoti turizmą pasitelkiant vietinius išteklius, bus kalbama ir susitikime tarp Läckö pilies ir Trakų istorijos muziejaus atstovų.

Seminare taip pat bus diskutuojama apie regionuose vykstančių festivalių reikšmę regionų patrauklumui. Šokių grupė „Twisted Feet“, atstovaujanti daugiakultūrinei Vakarų Giotalando regiono aplinkai, siūlanti jaunimui šokių pamokas bei noriai įsitraukianti į įvairius socialinius projektus, siūlys savo patirtis Vilniaus regiono organizacijoms.

Seminare turės progos susitikti ir miestų merai bei kultūros departamentų atstovai, kurie diskutuos apie kultūros reikšmę regionų plėtrai.  

Spalio 8 d. svečiai iš Vakarų Giotalando lankysis Trakų, Ukmergės, Elektrėnų ir Šalčininkų savivaldybėse.