Kultūros ministerija kreipėsi į Seimo pirmininką dėl Seimo nario V. Juozapaičio nepateiktų atsakymų

Data

2017 10 20

Įvertinimas
1
KM logo.jpg

Kultūros ministerija penktadienį kreipėsi į Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį, prašydama paraginti Seimo narį Vytautą Juozapaitį bendradarbiauti su Kultūros ministerija išsklaidant V. Juozapaičio sukeltas abejones dėl konkurso į Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro vadovo pareigas galimų konfidencialumo pažeidimų.

Klausimai Seimo nariui V. Juozapaičiui buvo pateikti po trečiadienį, spalio 18 dieną, vykusio Seimo kultūros komiteto posėdžio, kuriame Seimo narys pareiškė, kad turi informacijos apie pretendentus į Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro vadovus, kuri, kaip jis pats pripažino, yra konfidenciali, taip pat iškėlė klausimą dėl konkurso komisijos narių galimo pakeitimo.

Atsižvelgiant į tai, kad Kultūros ministerija siekia maksimaliai skaidraus konkurso, o  Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatras yra viena iš svarbiausių Lietuvos nacionalinių meno srities įstaigų, reprezentuojanti valstybę tarptautiniu mastu, kultūros ministrė Seimo nario V. Juozapaičio paprašė iki konkurso, kuris turėjo vykti š. m. spalio 20 dieną, atsakyti į klausimus, turinčius esminės įtakos konkurso skaidrumui. Seimo narys pateikė raštišką atsakymą kultūros ministrei, tačiau jame neatskleidė nei šaltinio, iš kurio gavo konfidencialią informaciją, nei konfidencialios informacijos turinio, nei duomenų apie savo ar kitų asmenų galimą suinteresuotumą konkurso rezultatais. Negavusi šių paaiškinimų ir negalėdama įsitikinti konkurso skaidrumu, Kultūros ministerija buvo priversta konkursą nukelti, o dėl pagalbos gaunant atsakymus iš V. Juozapaičio kreipėsi į Seimo pirmininką.