Konkursą į Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovus laimėjo Jonas Sakalauskas

Data

2015 11 17

Įvertinimas
1
jonas_sakalauskas_px600[1].jpg

Š.m. lapkričio 17 d. Kultūros ministerijoje įvykusį konkursą Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovo pareigoms užimti laimėjo Jonas Sakalauskas. Iš penkių pretendentų jis surinko daugiausia konkurso vertinimo komisijos balsų.

33 metų Jonas Sakalauskas yra operos dainininkas, kompozitorius, muzikinio teatro projektų prodiuseris. Jis yra įgijęs choro dirigavimo aukštesnįjį ir operinio dainavimo aukštąjį išsilavinimą, 2010 m. baigė operinio dainavimo magistro studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (prof. V. Noreikos dainavimo klasė). 2012 m. įsteigė viešąją įstaigą "Baltijos kamerinis operos teatras", prodiusavo jos spektaklius ir koncertus, inicijavo ir rengė ilgalaikę mokymo programą jauniesiems operos solistams "Vilniaus operos studija", organizavo Baroko operos kursus Kražiuose, 2015 m. inicijavo ir įgyvendino Trumpametražių miuziklų festivalį M-FEST.

Savo pateiktoje Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro  perspektyvinėje kūrybinės veiklos programoje J. Sakalauskas mato teatrą kaip meninę platformą, aktyviai reaguojančia į kultūrinę aplinką, ir kartu turinčią aiškią kryptį. Teatro repertuaro formavimo politikoje, J. Sakalausko teigimu, pagrindinis dėmesys turėtų būti skiriamas meninei kokybei ir šiuolaikiškumo aspektams, taip pat šalia repertuarinės veiklos turi vykti aktyvi projektinė veikla.

Su konkurso laimėtoju bus sudaroma penkerių metų terminuota darbo sutartis.