Knyga „Sibiro haiku“ nominuota vienai svarbiausių Vokietijos literatūros premijų

Data

2021 03 18

Įvertinimas
0
premija.jpg

Vokietijoje Knygų jaunimui svarbiausiai premijai (vok. Deutscher Jugendliteratur Preis) šiemet nominuota Jurgos Vilės ir Linos Itagaki knyga „Sibiro haiku“ („Aukso žuvys“, 2017 m.; „Baobab Books“, 2020 m., į vokiečių k. vertė Saskia Drude, 2020 m.). 

Ši premija teikiama kasmet siekiant atkreipti dėmesį į įdomiausias per praėjusius metus vokiečių kalba išleistas knygas ir pateikti skaitytojams rekomendacijas bei orientyrus. Premijai pasiūlytas knygas svarsto ir vertina Jaunimo literatūros taryba. Šį kartą sulaukta 667 knygų – nuo istorinių pasakojimų iki šiuolaikinių romanų ir dalykinių leidinių. Ypatingas dėmesys kaip visada skiriamas apipavidalinimui ir iliustracijoms. 

Knygas vertinusi Jaunimo literatūros taryba šiemet į galutinį etapą atrinko 33 leidinius. Vokietijoje pernai išleista apie 8000 pavadinimų knygų vaikams ir jaunimui. 

Knygų jaunimui premija, kurią sudaro kelios kategorijos, įsteigta 1956 m. Jos prizinį fondą sudaro 72 tūkst. eurų. 

Šiemet taip pat bus skiriamos trys naujųjų talentų premijos už geriausius vertimus į vokiečių kalbą. Premijos bus paskelbtos ir įteiktos per Frankfurto knygų mugę, kuri vyks spalio 20–24 dienomis.