Klarnetininkas Žilvinas Brazauskas Vokietijoje apdovanotas muzikine premija

Data

2021 10 06

Įvertinimas
1
©gm-9115.jpg

Spalio 1 d. Uzedome, kurio muzikos festivalyje šiemet itin plačiai pristatomi Lietuvos atlikėjai ir kompozitoriai, koncertavęs klarnetininkas Žilvinas Brazauskas apdovanotas Oscaro ir Veros Ritter fondo premija, kasmet skiriama jauniesiems muzikos atlikėjams ir kompozitoriams.

„Žilvinui Brazauskui būdingas išskirtinis jautrumas ir elegancija, perteikiami virtuozišku atlikimu grojant tiek klasikinį repertuarą, tiek kitų muzikos žanrų, pavyzdžiui, džiazo kūrinius“, – apie laureatą sako muzikologas Janas Brachmannas.

Festivalyje spalio 3 d. koncertavęs Ž. Brazauskas kartu su pianistu Matteo Gobbini atliko Vytauto Germanavičiaus, Igorio Stravinskio, Davido Lango, Leonardo Bernsteino, Mieczyslawo Weinbergo ir Carlo Guastavino kūrinius.

Šiuo metu Hannso Eislerio aukštojoje muzikos mokykloje Berlyne studijuojantis Ž. Brazauskas mokėsi Liubeke bei Paryžiaus muzikos ir šokio konservatorijoje ir buvo prestižinio Felixo Mendelssohno-Bartholdy konkurso aukštosioms mokyklos konkurso pirmos vietos laureatas, pelnęs ir „Freunde Junger Musiker“ fondo premiją. 2017 metais jis tarptautinio klarnetininkų konkurso Gente, Belgijoje, finale grojo kartu su Briuselio filharmonijos orkestru, o 2019 tarptautiniame ARD konkurse Miunchene – su Miuncheno kameriniu orkestru. 

Su ansambliu „Trio Agora“  Ž. Brazauskas išleidęs dvi kompaktines plokšteles.

Daugiau informacijos apie Uzedomo muzikos festivalį ir Oscaro ir Veros Ritter fondą.

Geert Maciejewski / Usedomer Musikfestival nuotrauka