Jau 10 kartą bus surengtos Litvakų dienos Londone

Data

2021 09 28

Įvertinimas
0
10th_Litvaku dienos_2021_FB event cover_UK_logo.jpg

Spalio 6–7 d. Lietuvos Respublikos ambasadoje Jungtinėje Karalystėje vyks 10-osios Litvakų dienos.

Šių metų programoje – išskirtinis dėmesys Pietų Afrikos litvakų istorijai ir kultūriniam palikimui, kuris bus detaliai pristatytas dviejose teminėse diskusijose. Jose dalyvaus žymūs Pietų Afrikos, Jungtinės Karalystės ir Lietuvos akademikai, menininkai, kultūros institucijų atstovai.

Programa bus susieta ir su „Kaunas 2022“ projektais, nes dalis jų vystomi drauge su žymiais Pietų Afrikos kūrėjais. Litvakų dienose planuojami du koncertai – muzikinis Glebo Pyšniako (violončelė) ir Roko Zubovo (fortepijonas) duetas bei kolektyvo „Chromatikon“ audiovizualinio kūrinio premjera, įkvėpta turtingo tarpukario Kauno muzikinio gyvenimo.

Kasmet organizuojamos Litvakų dienos tapo savotišku tiltu, jungiančiu Jungtinėje Karalystėje gyvenančius litvakus su jų istorine tėvyne, taip pat tai – svarbus įvykis besidomintiems žydų istorija ir kultūriniu paveldu. Litvakų dienos sulaukė susidomėjimo ne tik Jungtinėje Karalystėje, bet ir Prancūzijoje, Izraelyje, JAV, Brazilijoje, Lietuvoje bei kitose šalyse.

Renginys organizuojamos hibridiniu būdu, jį bus galima stebėti Lietuvos ambasados Jungtinėje Karalystėje „Facebook“ paskyroje bei „YouTube“ kanale.

Litvakų dienų programą rasite čia.  

Litvakų dienas Londone Lietuvos ambasada Jungtinėje Karalystėje rengia kartu su Lietuvos kultūros atašė Jungtinėje Karalystėje, Lietuvos kultūros institutu bendradarbiaudama su Žydų muzikos institutu Londone, Vilniaus Gaono žydų muziejumi, Europos literatūros tinklu, Pietų Afrikos žydų muziejumi, Trauminio streso klinika Londone, „Kaunas 2022“. Renginį remia Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija.