Įteikta Bronio Savukyno premija ir premijos už publicistinius kūrinius

Data

2019 12 16

Įvertinimas
1
B1615EE4-CE0E-45D3-BBA3-8F14673EFE92.jpeg

Kultūros ministerijoje pasveikinti šių metų Bronio Savukyno premijos ir trijų premijų už publicistinius kūrinius laureatai.

„Tai apdovanojimai už kultūros ir meno refleksiją, už nuolatinį taiklų vertinimą, už kritinę mintį, kuri seka ne tik kultūros, bet ir visuomenės procesus, už darbą kultūrinėje žiniasklaidoje. Demokratinės visuomenės erdvę sunku įsivaizduoti be nuolatinio forumo, argumentuoto minčių apsikeitimo, jų dėstymo gerbiant pašnekovo nuomonę“, – sakė kultūros ministras sveikindamas premijų laureatus.

Kalbininko, vertėjo, žurnalisto, redaktoriaus Bronio Savukyno (1930–2008) premija šiemet paskirta Giedrei Kazlauskaitei už intelektualiąją eseistiką žiniasklaidoje ir įvairiapusę kultūros temų sklaidą leidinyje „Šiaurės Atėnai“. Ši premija įsteigta 2010 m. Kultūros ministerijai bendradarbiaujant su Lietuvių PEN centru. Premija komisijos sprendimu skiriama intelektualiosios eseistikos kūrinių autoriams, kultūros leidinių redaktoriams už vertingą indėlį į kultūros temų sklaidą, kultūros problemų apmąstymą periodiniuose kultūros leidiniuose per pastaruosius penkerius metus.

Kultūros ministras taip pat įteikė premijas už publicistinius kūrinius. Šiemet jos skirtos Andriui Jakučiūnui, Erikai Drungytei ir Tomai Gudelytei. Trys kasmetinės premijos už publicistinius kūrinius skiriamos už reikšmingiausius ir profesionaliausiai sukurtus publicistinius kūrinius, paskelbtus visuomenės informavimo priemonėse kultūros temomis. 

ELTA nuotrauka