Iškilmingai įteiktos Kultūros ministerijos premijos

Data

2017 12 14

Įvertinimas
2
1218.jpg

Šiandien Vilniaus Rotušėje kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson iškilmingai įteikė 2017 metų Kultūros ministerijos premijas.

„Nuoširdžiai sveikinu visus laureatus, šių žmonių darbai kuria mūsų kultūrinę aplinką, įkvepia didžiuotis savo tautiečiais, ypač džiaugiuosi jaunųjų kūrėjų pasiekimais, žaviuosi jų talentu ir tikiu, kad jie sėkmingais tęs savo veiklą, garsins Lietuvos vardą, o labiausiai – džiugins mus“, – pažymėjo kultūros ministrė L. Ruokytė-Jonsson.

2017 metų Jaunojo kūrėjo premijos įteiktos savo kūrybos išskirtinumu ir profesionalumu bei originalumu, aktyvia kūrybine veikla bei pasiekimais pasižymėjusiems jauniesiems menininkams. Jaunojo kūrėjo premija apdovanota ne vieną garbingą laimėjimą pelniusi kino režisierė Marija Stonytė. Ji įvertinta už perspektyvią kino veiklą ir sukurtus dokumentinius ir trumpo metro filmus, su kuriais kūrėja garsina Lietuvos vardą visame pasaulyje bei yra puikiai įvertinta Lietuvos kino apdovanojimuose ir festivaliuose.

Jaunojo kūrėjo premija apdovanotas kino operatorius Eitvydas Doškus. Šio kino operatorius darbai išsiskiria emocionalumu ir meninėmis įžvalgomis. Jis kuria savitą atmosferą, dirbdamas su spalvomis, šviesa bei filmuodamas daugiaprasmius peizažus. Savo darbais pasižymėjo ir Jaunojo kūrėjo premija apdovanotas fotomenininkas, vienas iš aktyviausių lietuviškos humanistinės fotografijos mokyklos tęsėjų, Tadas Kazakevičius.

Už įvairiapusę meninę veiklą, kuri pristato šokio kultūrą ir plečia suvokimą apie Lietuvos miesto aplinkoje gimusio ir besivystančio šokio sklaidą, šokio spektaklių pastatymus ir pasirodymus Lietuvoje ir už jos ribų, Jaunojo kūrėjo premija apdovanoti urbanistinio šokio teatro „Low Air“ kūrėjai Airida Gudaitė-Žakevičienė ir Laurynas Žakevičius. Jaunojo kūrėjo premija skirta ir gausiam šiuolaikinės muzikos ansamblio „Synaesthesis“ kolektyvui – meno vadovui Karoliui Variakojui ir ansamblio nariams Gundai Baranauskaitei, Donatui Butkevičiui, Džiugui Daugirdai, Martai Finkelštein, Artūrui Kažimėkui, Pranui Kentrai, Monikai Kiknadzei, Vytautui Oškiniui, Diemantei Ievai Merkevičiūtei.

Kultūros ministerijos Metų debiuto premija apdovanota viešosios įstaigos „Studija 501“ jaunų ir ambicingų, ką tik Vilniaus Gedimino technikos universitete studijas baigusių, architektų komanda – architektai Austėja Balčiūnaitė, Ieva Bogušaitė, Mindaugas Karanevskis, Martyna Kildaitė ir Martynas Norvila. Jauniesiems architektams premija paskirta už vystomą aktyvią kūrybinę veiklą ir Panevėžio miesto Laisvės aikštės ir jos prieigų erdvės projektinį pasiūlymą, kuris miesto konkurse buvo įvertintas kaip geriausias projektas.

Kaip ir kasmet, kultūros ministrė L. Ruokytė-Jonsson Kultūros ministerijos premijas įteikė kultūros srityje savo darbais pasižymėjusiems kultūros žmonėms ir kultūros įstaigų darbuotojams.

Už aktyvią, kūrybingą veiklą kultūros centruose premija įteikta Gražvydai Tušienei, Ukmergės kultūros centro kultūrinės veiklos vadybininkei ir kino programų koordinatorei.

Už geriausiai parengtus ir vykdytus vaikų ir jaunimo kultūrinės edukacijos projektus premijos įtektos dailės pedagogei Irenai Mikuličiūtei, istorikui, pedagogui Aurelijui Noruševičiui, viešosios įstaigos „Kultūrinių projektų centras“ vadovei Astai Valčiukaitei.

Kasmet skiriamos premijos už tradicinės kultūros puoselėjimą ir skleidimą skirtos tautodailininkei Anelei Araminienei, Lietuvos dailės muziejaus Liaudies meno skyriaus vedėjai, etnografei, istorikei Daliai Bernotaitei-Beliauskienei bei Lietuvos folkloro judėjimo metraštininkui Leonui Vytautui Glinskiui.

Premija už muziejininkystės darbus įtekta Daliai Tarandaitei, Lietuvos dailės muziejaus Vaizduojamosios dailės skyriaus vyriausiajai dailėtyrininkei, rinkinio kuratorei.

Lietuvos dailės muziejaus P. Gudyno restauravimo centro Keramikos restauravimo skyriaus vadovė Rasa Bieliauskaitė-Mikolaitienė premija įvertinta už muziejų vertybių restauravimo darbus.

Už bibliotekininkystės, bibliografijos, knygotyros mokslinius tyrinėjimus bei praktinę veiklą bibliotekose premija apdovanota Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Informacijos mokslų ir bibliotekininkystės instituto Skaitmeninių medijų laboratorijos docentė dr. Zinaida Manžuch.

Kultūros ministerijos premijos kasmet skiriamos už kultūros ir meno darbuotojų profesinę veiklą, įvertinti geriausius jų pasiekimus ir darbus.