Halo mieste – trys dienos lietuvių ir britų šiuolaikinio šokio ir diskusijų

Data

2019 05 13

Įvertinimas
0
Ferens performance 1_AURA.jpg

Gegužės 10–12 dienomis Jungtinėje Karalystėje Halo mieste vyko šiuolaikinio šokio festivalis „Transgressions: Mixing It Up“. Bendradarbiaujant šokio trupės iš Lietuvos ir Jungtinės Karalystės, gyventojai turėjo galimybę išvysti šokio pasirodymus neįprastose vietose. Pagrindinė festivalio idėja buvo parodyti, kaip žmonės, neseniai atvykę į svečią šalį ar turintys dvigubą kultūrinį paveldą, pasitelkia šokio meną identiteto paieškoms. Festivalio moto: “Šokį reikia žiūrėti, apie jį kalbėti ir jį mylėti”.

Pirmą kartą festivalyje dalyvavo ir šokio kompanijos iš Lietuvos. Kompanija „OkarukasLT“ pasirodė su šokiu „Birds“, o Sakurako, „OkarukasLT“ direktorė, vedė Japoniško šokio Butoh dirbtuves. Sakurako studijavo Butoh būdama Japonijoje kartu su šio šokio profesionalais. Živilė Virkutytė ir Ieva Šakalytė pristatė filmo ir šokio ansamblį, kuris perteikė kūno ir minčių konfliktą, o festivalio pabaigoje Živilė Virkutytė pristatė savo bendrą kūrinį su „Grim Vi-sions“. Šokio kompanija „Aura“ pristatė šokio spektaklį “Norėčiau būt paparčio žiedu”. Publika liko sužavėta visa festivalio programa, ypač stiprų įspūdį paliko jai lietuviškų trupių pasirodymai. Jie, pasak žiūrovų, „prikaustė, gąsdino ir stebino”.

Festivalio kuratorė – šiuolaikinio šokio ekspertė iš „Hull Dance“ Keyna Paul – su lietuviško šiuolaikinio šokio scena susipažino atvykusi į Lietuvą pagal informacijos centro ir Lietuvos kultūros instituto organizuojamą ekspertų vizitų programą festivalio „Naujasis Baltijos šokis” metu. Tuomet „BBC North“ TV kanalas filmavo festivalio pasirodymus ir ėmė interviu iš Birutės Letukaitės, „Auros“ įkūrėjos ir choreografės.

Daugiau informacijos: 1, 2

Ed Cotton nuotrauka