Grupė „Merope“ pasirodo viename įtakingiausių Jungtinės Karalystės muzikos festivalių „Petworth“

Data

2018 07 23

Įvertinimas
1
merope-credit-visvaldas-morkevicius-1.0f9bc2e245957e481bf8f7d927109285.jpg

Liepos 25 d. alternatyviojo folkloro grupė „Merope“ savo kūrybą pristatys išskirtiniame profesionaliosios muzikos festivalyje „Petworth“, kuris šiemet švenčia keturiasdešimties metų jubiliejų.

„Merope“, kurios nariai – Indrė Jurgelevičiūtė (vokalas, kanklės), Jean-Christophe Bonnafous (bansuri) ir Bert Cools (gitara, efektai). Šių atlikėjų kūrybą galima apibūdinti kaip šių dienų ritualinę muziką. Minimalistinėse kompozicijose, įkvėptose lietuvių liaudies dainų, skamba ir elektroninės, džiazo bei improvizacinės muzikos elementai.  

2012 metais  įkurtos grupės „Merope“ dalyvavimą festivalyje dalinai remia Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos ambasada Jungtinėje Karalystėje. Renginys tęsia sėkmingą daugiakultūrinės grupės pristatymų seriją, kurie jau įvyko Lietuvoje, Meksikoje, Kinijoje, Portugalijoje. Pasirodymų Jungtinėje Karalystėje partneris – Lietuvos kultūros institutas.

1979 m. pirmą kartą surengtas festivalis kasmet vyksta Pietų Anglijoje, Petworth mieste. „Petworth“ festivalis kasmet pritraukia didelį būrį muzikos ir kultūros gerbėjų – renginio metu vyksta klasikinės muzikos, džiazo, pramoginiai koncertai, spektakliai, komedijos pasirodymai, tad nenuostabu, jog tik prekyboje pasirodę bilietai yra greitai išperkami.

​Jubiliejinio festivalio proga savo kūrybą pristatyti pakviesta grupė „Merope“ yra išleidusi ne vieną pasaulyje plačiai nuskambėjusį albumą, o pirmasis (2012 m.) leidimas „9 dienos“ buvo sukurtas išskirtinai naudojant tik saulės energiją, dainas įrašinėjant Ispanijos kalnų papėdėje. Antrasis, prieš trejus metus pasaulį išvydęs albumas „Amaranthine“, dedikuotas pasaulio vandenynams. Išskirtinės svarbos renginyje „Merope“ pristatys savo naujausią albumą „Naktės“.​ Unikaliu elementų deriniu, nepaprasta pasirodymų atmosfera bei begaliniu atvirumu kerinti „Merope“ muzika sužavi bet kurį klausytoją.

Kaip teigia kompozitorė Austė Nakienė: „Džiugina muzikantų patirta tarpusavio bendrystė ir vienovė su gamta: muzika teka taip ramiai, kaip skleidžiasi lapai ir gėlių žiedai, kaip vyksta nuolat nerimaujančių žmonių nepaskubintas gyvenimas. Laisvas improvizavimas, vienas kito klausymasis ir subtilus įsiterpimas į bendrą muzikos tėkmę yra jų buvimo būdas.“

 

Renginys vyks liepos 25 d., 20:00 val., Easebourne Church, GU29

Daugiau informacijos: https://www.petworthfestival.org.uk/merope.html