Filmai iš Lietuvos Šiaurės šalių filmų festivalyje Liubeke

Data

2022 10 31

Įvertinimas
0
TM3 - Lights On.jpg

Šiaurės šalių kino dienos Liubeke (Nordische Filmtage) rengiamos nuo  1956 metų ir yra vienas iš  ilgiausią  tradiciją turintis kino festivalis. Tai vienintelis festivalis Vokietijoje ir Europos žemyne, skirtas tik Europos Šiaurės šalių  filmams pristatyti.

Šių metų programoje rodomi šie Lietuvos ar kartu su Lietuva prodiusuoti  filmai: ,,Ilgo metro filmas apie gyvenimą“ ( Dovilė Šarutytė, 2021), Europos filmų akademijos apdovanojimui nominuotas ,,Techno, Mama“ (Saulius Baradinskas, 2021 ), ,,Uogos“ (Vytautas Katkus, 2022), Portugalijos ir Lietuvos ,,Garrano“ (David Doutel, Vasco Sa, 2022) bei Latvijos, Lietuvos ir Lenkijos ,,Janvaris“ (Viesturs Kairišs, 2022).

Penkias dienas trunkančiame renginyje, kuris šiemet vyks lapkričio 2–6 dienomis,  kasmet  pristatomi vaidybiniai, dokumentiniai ir trumpametražiai filmai iš Danijos, Estijos, Suomijos, Islandijos, Latvijos, Lietuvos, Norvegijos ir Švedijos. Rengiama plati vaikų ir jaunimo filmų programa, Šiaurės ir Baltijos šalių draminių serialų sekcija, taip pat įtraukiosios medijos, įskaitant 360° + VR filmus, įvairios retrospektyvos.   Kartu su filmų programa rengiami seminarai, diskusijos, apskritojo stalo pokalbiai, koncertai ir skaitymai. Festivalio žiūri narė yra ir Lietuvos atstovė – Irma Šimanskytė iš Lietuvos kino centro.

 Lietuvos dalyvavimą festivalyje remia Lietuvos kino centras.

Daugiau informacijos apie festivalį

Nuotraukoje – stop kadras iš filmo ,,Techno, Mama“