Europos dieną Šiaurės šalyse skambėjo lietuviškas džiazas

Data

2021 05 12

Įvertinimas
0
guitar-3853132_1920.jpg

Praėjusį sekmadienį, gegužės 9-ąją, minint Europos dieną, Lietuvos ambasadų Švedijoje, Suomijoje ir Danijoje iniciatyva pristatyta antroji nuotolinių koncertų ciklo #coolsoundsLT dalis „Episode 2“. 

Tiek kovą startavusio tęstinio projekto #coolsoundsLT pirmasis koncertas „Episode 1“, tiek antrasis Šiaurės šalyse buvo įvertinti pozityviai ir sulaukė daug gražių atsiliepimų iš įvairių muzikos ekspertų bei muzikos mylėtojų.

Savo įspūdžiais pasidalijo legendinis danų džiazo ir roko muzikos atlikėjas, bosistas bei kompozitorius Bo Stief, kuris yra grojęs su tokiais džiazo grandais kaip Miles Davis, Stan Getz, Hans Ulrik, Dizzy Gillespie, Dexter Gordon, Johnny Griffin, Alex Riel ir Ben Webster.

„Valia, troškimai, ambicijos, talentai – tai žodžiai, kurie pirmiausia sukasi mintyse, kai žiūriu #coolsoundsLT koncertą „Episode 2“, kuriame groja nuostabūs Lietuvos džiazo atlikėjai“, – po koncerto perklausos komentavo B. Stief.

„Rodos, ši alternatyvi lietuviškos muzikos sklaidos užsienyje forma yra veiksminga ir pasiekia savo auditoriją. Kol nėra sąlygų lankytis gyvos muzikos koncertuose, turime naudotis skaitmeninių technologijų galimybėmis, mėgautis gera muzika ir ja dalintis su visu pasauliu. Projektą tęsime ir pandemijai pasibaigus. Tokie projektai itin padeda lietuviškai muzikai sklisti plačiai ir surasti naujų gerbėjų“, – sako projekto sumanytoja, Lietuvos kultūros atašė Švedijoje, Suomijoje ir Danijoje Liana Ruokytė-Jonsson.

Antrajame koncerte buvo pristatyta aukštos kokybės muzika: džiazo, džiazo-roko, svingo, afrobyto, elektroninės ir etninės muzikos sintezė. Tai originali lietuvių sukurta muzika, kurią atliko išskirtiniai džiazo virtuozai iš Lietuvos. Koncerte skambėjo jaunų, novatoriškų ir veržlių muzikantų grupės „Brave Noises“ autentiškos kompozicijos iš jų naujausio mini albumo, taip pat originalios gitaristo bei kompozitoriaus Deimanto Balio vadovaujamos grupės „Castor Stetson“ ir vieno iškiliausių Lietuvos džiazo meistrų Dainiaus Pulausko vadovaujamos grupės „Dainius Pulauskas Trio“ kompozicijos, unikalus žymaus lietuvių būgnininko ir prodiuserio Marijaus Aleksos projektas MAPS, neseniai susikūrusi jaunųjų talentų grupė „Kozmik Pacany“ ir vienintelis profesionalių džiazo atlikėjų svingo trio Lietuvoje „The Ditties“.

„Esame dėkingi už galimybę dalyvauti #coolsoundsLT koncertų cikle. Tokios galimybės atveria duris atlikėjams pasirodyti už mūsų sienų, leidžia skleisti savo muziką tolimesniuose kraštuose. Dėl to labai džiaugiamės ir palaikome tokių koncertų iniciatyvą ypač esant tokioms aplinkybėms, su kuriomis susiduria visas pasaulis“, – teigia vienas projekto dalyvių Mantvydas Pranulis, grupės „Brave Noises“ klavišininkas.

Projektą #coolsoundsLT, kurio tikslas – pristatyti iškilius Lietuvos muzikos atlikėjus ir jaunuosius talentus Šiaurės šalių auditorijai, inicijavo ir koncertą organizavo L. Ruokytė-Jonsson bendradarbiaudama su Lietuvos džiazo federacija, „Wide Wings“ (Lietuva) ir „Swinging Europe“ (Danija). Koncertų ciklą #coolsoundsLT remia Lietuvos kultūros institutas.

Pirmąjį ir antrąjį koncertus galima išgirsti „Youtube“ kanale.