Elzaso šiuolaikinio meno centre – Elenos Narbutaitės paroda

Data

2020 02 17

Įvertinimas
0
paroda.jpeg

Vasario 16 d. Altkiršo miesto (Prancūzija) šiuolaikinio meno centre „CRAC Elzasas“ duris atvėrė menininkių Elenos Narbutaitės ir Hagar Schmidhalter paroda „Between Ears, New Colours“ (liet. „Tarp ausų, naujos spalvos“). Į parodos atidarymą susirinko gausi ir marga publika iš Elzaso regiono, atvyko meno mylėtojai iš netoliese esančio Bazelio (Šveicarija).

Ši paroda – jau antrasis išsamus lietuvių menininkės E. Narbutaitės kūrybos pristatymas Prancūzijoje. Pernai surengta jos personalinė paroda Nimo mieste (Oksitanijos regionas). Šį kartą Elzase pristatyta specialiai šios parodos proga sukurta popieriaus skulptūrų serija „Mols“ (2020), Before Ivan Chai And Blueberry Leaves, Vytas’ Tea“ (2020), pirmą kartą parodyta serija „Palaces“ (2019–2020) bei naujas darbas „Sun“ (lazeris, pagamintas bendrai su „Optronika“) ir lempa „Billy“ (lume 20R modelis, pagaminta LEDigma Ltd laboratorijoje).

Parodos „Between Ears, New Colours“ kuratorė ir meno centro „CRAC Elzasas“ vadovė Elfi Turpin sako naują sezoną norėjusi pradėti nuo parodos, kuri paliktų vietos erdvei, pasiūlytų atsinaujinimo idėją. Buvo itin svarbu sukurti dialogą tarp dviejų gana skirtingų menininkių kūrybos. Kūrėją iš Vilniaus E. Narbutaitę dažnai įkvepia šis miestas, savo kūryboje ji mėgaujasi darbu naudodama popierių ir kitas mobilias medžiagas, o šveicarė H. Schmidhalter dirba su fotografija bei architektūra. Abi menininkes sieja domėjimasis žmonių santykiais ir technologijomis, todėl jų darbai šioje parodoje prasmingai vienas kitą papildo. „Elenos ir Hagar kūrybos metodai skiriasi, tačiau abi turi stiprų ryšį su erdve, šviesa, vėjo, oro ir spalvų kismu. Todėl be didelių pastangų paroda išėjo organiška ir darni“, – pasakoja parodos kuratorė E. Turpin.

„Pakviesti parodą kurti menininkes, kurios viena kitos nepažįsta, buvo gera idėja. Man labai patiko dirbti su Hagar. Sukūrėme ryšius ne tik tarp kūrinių, bet ir žmonių. Daug ko išmokau“, – sako E. Narbutaitė.

Lietuvė menininkė savo kūrybą jau yra pristačiusi įvairiose tarptautinėse parodose, dalyvavo Liverpulio bienalėje (2016 m.), Venecijos bienalės Lietuvos ir Kipro paviljone (2013 m.), pirmąją personalinę parodą surengė Šiuolaikinio meno centre Vilniuje (2017 m.). E. Narbutaitė prisidėjo prie leidinių „The Federal“, „Nero“, „CAC Interview“, „Bill Magazine“ sudarymo bei daugelio kitų iniciatyvų.

Paroda „Between Ears, New Colours“ veiks iki gegužės 10 d.

Projekto partneris – Lietuvos kultūros institutas