Edgarui Montvidui įteiktas Kultūros ministerijos Garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“

Data

2015 08 31

Įvertinimas
1
small_Montvidas1-6665.jpg

Rugpjūčio 30 d. Pažaislio muzikos festivalio baigiamajame koncerte operos solistui Edgarui Montvidui įteiktas Kultūros ministerijos Garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“.

Aukščiausiu ministerijos apdovanojimu Lietuvą pasaulyje garsinantis dainininkas pagerbtas už pastarųjų metų kūrybinę veiklą Lietuvoje ir užsienyje, profesionaliai jautriai sukurtus sceninius vaidmenis, už svarų indėlį ir ypatingus nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui, už iniciatyvas, inspiruojančias bendruomenę pozityviai veiklai, už asmeninę atsakomybę, kuriant kultūrinę ir dvasinę aplinką.

„Jūs esate tituluojamas balso juvelyru, subtiliausių niuansų meistru, ištobulinto vokalo virtuozu ir talentingu artistu. Lydimas klausytojų ir žiūrovų susižavėjimo, Jūs garsinate Lietuvą pasaulyje, pabrėždamas, kad esate lietuvis, ir visada esate tūkstančių klausytojų laukiamas savo gimtinėje“, – sakė apdovanojimą įteikęs kultūros ministras Šarūnas Birutis.

XX Pažaislio vasaros festivalio uždarymo koncerte E. Montvidas atliko gražiausias tenoro partijas iš įvairių operų kartu su operos soliste Asmik Grigorian, o vakaro pabaigą papuošė ir prie solistų prisijungęs Donatas Montvydas. Lietuvos valstybiniam simfoniniam orkestrui ir Kauno valstybiniam chorui dirigavo maestro Gintaras Rinkevičius.

Pasaulio operos ir koncertų scenas užkariavęs tenoras Edgaras Montvidas dainavimo mokėsi Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje pas prof. Virgilijų Noreiką. Dar būdamas studentu 1999 metais debiutavo operos scenoje, sukūrė ne vieną vaidmenį Latvijos nacionalinėje operoje.

Tarptautinė dainininko karjera įsibėgėjo kai 2001–2003 m. buvo pakviestas stažuotis Karališkoje operoje Covent Garden Londone. Čia, pakeitęs sunegalavusį solistą, sėkmingai debiutavo Alfredo vaidmeniu Verdi operoje Traviata, taip pat šiame teatre dainavo ir kitus vaidmenis.

2004–2006 m. buvo Frankfurto prie Maino operos solistu, o nuo 2007 m. dainininkas yra laisvai samdomas solistas ir dainuoja garsiuose operos teatruose bei muzikos festivaliuose. Dainininkas yra sukūręs daugiau nei 20 vaidmenų.

Edgaras Montvidas yra dažnas svečias ir Lietuvos scenose. Čia jis bendradarbiauja su Vilniaus miesto opera, Lietuvos nacionaliniu operos ir baleto teatru, nuolat koncertuoja su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, Pažaislio festivalyje.