Diskusijoje „Tarp eilučių“ – apie kultūros paveldo svarbą jaunajai kartai

Data

2019 09 12

Įvertinimas
1
LRKM_tarpeiluciu_04_03_fbpost_1200x1200.jpg

Kultūros ministerija tęsia diskusijų ciklą „Tarp eilučių“, kviesdama pažvelgti į įvairias kultūros sritis medijų ir informacinio raštingumo aspektu.

Diskusija „Tarp eilučių: jaunimas ir kultūros paveldas“ vyks rugsėjo 17 d. 17 val. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje.

Kultūros paveldas nėra tik sustingęs praeities reliktas. Kultūros paveldas gali pasitarnauti naujoms idėjoms, socialiniams ir ekonominiams pokyčiams. Jis gali tapti įrankiu kurti pilietinę, vieningą visuomenę, padėti išsaugoti kultūrinį jos tapatumą. Diskusijoje jaunimo lyderiai, vykdantys kultūros paveldo puoselėjimo projektus, istorikai, kultūros paveldo įstaigų, Lietuvos kariuomenės ir Kultūros ministerijos atstovai dalinsis nuomonėmis ir ieškos atsakymų į klausimus, koks yra jaunimo požiūris į kultūros paveldą, kiek jaunimas išmano šią sritį ir ar pasiduoda manipuliacijoms viešojoje erdvėje kultūros paveldo tema. Taip pat bus aptariama, kas paskatina jaunus žmones imtis kultūros paveldo iniciatyvų bei ką daryti, kad jų būtų daugiau.

Kviečiame į visiems atvirą diskusiją, kurios dalyviai – viešosios įstaigos „Atrask Raseinius“ vadovas, kultūros istorikas, mokytojas, Nacionalinių lygybės ir įvairovės apdovanojimų laureatas Arnas Zmitra, kultūros paveldo festivalio „Heritas“ ir kitų kultūros renginių organizatorė, Kultūros paveldo centro darbuotoja Erika Kielė, projekto „Misija Sibiras“ vadovė Aistė Eidukaitytė, kultūros viceministrė, atsakinga už kultūros paveldo ir atminties institucijų politikos, kultūros turinio skaitmeninimo ir sklaidos klausimus, menotyros mokslų daktarė Ingrida Veliutė, istorikas, Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento analitikas Karolis Zikaras. Diskusiją moderuos Vilniaus politikos analizės instituto medijų analizės programos vadovas, publicistas Donatas Puslys.

Kultūros ministerija jau yra surengusi tris ciklo „Tarp eilučių“ diskusijas – apie kino, vaizdo žaidimų ir politikos sąsajas, manipuliacijas giliosiomis klastotėmis (angl. deepfakes).

Viena iš kultūros ministro patvirtintų 2019–2022 metų Visuomenės informavimo politikos strateginių krypčių – informacinėms grėsmėms atspari, raštingumo gebėjimus besiugdanti visuomenė. Renginių ciklu „Tarp eilučių“ Kultūros ministerija prisideda prie medijų ir informacinio raštingumo bei kritinio mąstymo ugdymo, kviesdama į diskusijas įsitraukti ne tik įvairių sričių kultūros darbuotojus, bet ir platesnę auditoriją.