Briuselyje įvyko G. Žickytės filmo „Šuolis“ premjera

Data

2022 06 20

Įvertinimas
0
_DSC7857.jpg

Birželio 17 dieną Briuselyje, Flagey kultūros centre, pirmą kartą parodytas režisierės Giedrės Žickytės dokumentinis filmas „Šuolis“. Dideliam būriui žiūrovų filmą pristatė Lietuvos kultūros atašė Europos Sąjungoje Vida Gražienė, taip pat Lietuvos ambasadoriai Briuselyje Arnoldas Pranckevičius, Rita Kazragienė ir Deividas Matulionis. Po filmo peržiūros vyko trumpas aptarimas su filmo režisiere.

„Jau 18 metų esame nepriklausomoje ir demokratinėje Europoje, kaip visateisiai Europos Sąjungos ir NATO nariai. Ir kaip simboliška, kad šį filmą žiūrime būtent tą dieną, kad Europos Komisija rekomendavo suteikti ES kandidatės statusą Ukrainai. Šaliai, kuri gina ne tik savo nepriklausomybę, išlikimą, tačiau ir europines vertybes“, – pristatydamas filmą sakė Lietuvos nuolatinis atstovas prie ES ambasadorius A. Pranckevičius.

„Šuolis“ – pasaulį pavergusi istorija apie lietuvio drąsą. 1970-aisiais Simas Kudirka peršoko iš sovietinio laivo į JAV pakrančių apsaugos katerį ir pasiprašė politinio prieglobsčio. Grąžintas atgal ir įkalintas, Simas sulaukė didžiulio tarptautinio palaikymo, dėl jo išlaisvinimo buvo rengiamos tūkstantinės demonstracijos. Po 50 metų Simas ir vėl sugrįžta į tą patį amerikiečių laivą bei dalijasi savo nepaprasta istorija. Filmas yra aštuonių tarptautinių kino ir trijų nacionalinių festivalių laureatas, ką tik pelnęs Lietuvos nacionaliniuose kino apdovanojimuose „Sidabrinė gervė 2022“ metų geriausio ilgametražio dokumentinio kino filmo titulą.