Birštono džiazo festivalyje lankėsi Vokietijos džiazo festivalių, agentūrų bei džiazui skirtų leidinių atstovai

Data

2016 04 06

Įvertinimas
0
Birštonas Jazz.jpg

Šį savaitgalį Tarptautiniame Birštono džiazo festivalyje nuo pietų iki paryčių liejosi džiazas. Jau XIX džiazo festivalyje lankėsi ir Vokietijoje gerai žinomų džiazo festivalių, džiazo muzikos agentūrų, klubų vadovai bei džiazui skirtų leidinių žurnalistai – tie, be kurių sunkiai įsivaizduojama šiandienos vokiečių džiazo scena.

Visus koncertus išklausę vokiečių delegacijos nariai prisipažino nelaukę, jog sąlyginai nedidelėje šalyje galės išgirsti tiek daug ir tokio gero džiazo, susitikti su tokia puikiai džiazo publika, kurios pavydėtų visi, net ir didieji Vokietijoje vykstantys festivaliai, nesitikėjo ir atrasti tokios jaunos, veržlios, labai profesionalios jaunosios lietuvių muzikų kartos.

„Dar niekuomet į džiazo koncertus nėjau taip anksti, jau dvyliktą dienos, – teigė Herzog agentūros direktorius Rudiger Herzog. Bet ne tik kad nesigailėjau. Išgirdau tokią a capellą, atliekamą grupės „Jazz Island“, kad dabar norėtųsi išskleisti sparnus ir atrasti jiems jų vertas scenas Vokietijoje“.

„Aš būtinai domėsiuos Rūtos Jakulytės karjera, – teigė vienas žinomiausių Vokietijoje džiazo žurnalistų, eilės festivalių žiuri narių, „Suddeusche Zeitung“ džiazo apžvalgininkas Ralf Dambrowski. Retai ant scenos pamatai tokias gabias jaunas vokalistes.“

„Lietuva nustebino savo bigbendų profesionalumu, – sakė buvęs ilgametis Duisburgo filharmonijos direktorius Wilfried Gehse. Nesitikėjau vienoje šalyje išgirsti tiek daug ir tokių profesionalių bigbendų“.

Vokiečių delegacijos nariai stovėdami plojo ir Kęstučio Vaiginio kvartetui, į kurį jis pakvietė žinomus amerikiečių muzikus. „Man tai buvo šio festivalio apogėjus“, – teigė festivalio „Elbjazz“ steigėja ir programos sudarytoja Nina Sauer.

Pasibaigus programai svečiai klausė, ar šis festivalis su tokia programa specialus, ar čia susirinko tie projektai, kurie per dvidešimtmetį Lietuvos džiaze buvo įspūdingiausi, nes, jų teigimu, neįtikėtina, kad Lietuva turi tokį džiazo potencialą, tokią sceną, tokius atlikėjus ir tokią puikią džiazo auditoriją. Išvykdami jie dėkojo ir festivalio direktoriui Zigmui Vileikiui už puikiai parengtą programą, nepriekaištingą organizaciją, profesionalumą  ir svetingumą, kuris juos lydėjo nuo pirmosios festivalio gaidos iki paskutiniojo akordo.

Vokiečių ekspertų kelionę į Lietuvą organizavo LR kultūros atašė Vokietijoje Gabrielė Žaidytė.

Viešnagę rėmė LR kultūros ministerija.

Projekto partneris: Lietuvos kultūros institutas.