Bendradarbiavimas su Šiaurės Ministrų Taryba tik aktyvės

Data

2017 12 18

Įvertinimas
1
SMT B vadove.jpg

Bendradarbiavimas su Šiaurės Ministrų Taryba tik aktyvės

Gruodžio 18 d. kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson susitikimo su naująja Šiaurės Ministrų Tarybos biuro Lietuvoje direktore Helén Nilsson metu pabrėžė, kad Lietuva įrodė, jog yra patikimas Tarybos partneris, tad šiuo metu svarbu ieškoti papildomų rėmimo būdų koprodukcijos finansavimui Šiaurės-Baltijos šalių bendradarbiavimo formatuose.

Susitikimo metu kultūros ministrė pasveikino naująją direktorę ir pasidžiaugė, kad Šiaurės-Baltijos šalių kultūros mobilumo programa pratęsta naujam laikotarpiui 2018-2020 m., be to, ekspertas iš Lietuvos atrinktas dalyvauti paraiškų vertinime.

Kalbėdama regionui aktualia medijų raštingumo ir žiniasklaidos skaidrumo tema, Kultūros ministrė informavo, kad Kultūros ministerijos užsakymu atliktas Žiniasklaidos priemonių naudojimo raštingumo lygio nustatymo tyrimas ir vienas iš Visuomenės informavimo įstatymo pakeitimų yra viešosios informacijos rengėjų ir skleidėjų informacinės sistemos sukūrimas. Tikimasi, kad šie pokyčiai padidins viešosios informacijos skaidrumą ir sumažins poveikį žiniasklaidai.

Įgyvendinant Vyriausybės programos nuostatas ir rengiant projektą „Kultūros pasas“, kuriuo siekiama Lietuvos moksleiviams nuo 2019 m. rugsėjo mėn. suteikti galimybę nemokamai gauti kultūros ir meno įstaigų paslaugų, Šiaurės šalių patirtis kultūros ir švietimo srityje būtų labai svarbi.

Šiaurės Ministrų Tarybos biuro Lietuvoje direktorė pristatė Švedijos pirmininkavimo Šiaurės Ministrų Tarybai 2018 m. prioritetus, akcentuodama Darnaus vystymosi darbotvarkės 2030 tikslus, dėmesį skaitmeninimui ir jaunimui. Atkreiptas dėmesys į pilotinę Šiaurės Ministrų Tarybos rėmimo programą žiniasklaidos turiniui apie tautines bendrijas Baltijos šalyse, kuri bus pratęsta ir kitais metais. Pasidžiaugta pirmą kartą Lietuvoje vykusiu diskusijų festivaliu „Būtent!“, kuris vyks ir kitąmet Birštone, ir itin sėkminga kūrybiškumui skirta tarptautine konferencija „Creativity for Life“ Klaipėdoje.

Susitikimo metu sutarta stiprinti abipusį bendradarbiavimą, skiriant daugiau dėmesio regionams, švietimui, medijų raštingumui, intensyvesniam Baltijos ir Šiaurės šalių bendradarbiavimui kultūros srityje.