Atidaryta Leipcigo knygų mugė

Data

2017 03 22

Įvertinimas
1
RLE.jpg

Kovo 22 d. iškilmingai atidaryta kasmetinė tarptautinė Leipcigo knygų mugė, kurios dalyvius, svečius sveikino ir kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson. Lietuva, dalyvaujanti šalies viešnios teisėmis, prisistatys ne tik knygų mugėje, bet ir didžiausiame literatūriniame Europos festivalyje „Leipcigas skaito“ (Leipzig liest) – tai svarbiausias vokiškai kalbančių šalių knygų sektoriaus pavasario renginys, kuriame apsilanko 2 200 dalyvių ir daugiau nei 240 000 lankytojų.

Šiemet, kaip ir 2002 m. Frankfurto knygų mugėje, Lietuvos prisistatymo šūkis – ,,Pasakojimas tęsiasi“ (Fortsetzung folgt). Pasak kultūros ministrės, prisistatymas tarptautinėse knygų mugėse – tai galimybė gausiam lankytojų ratui papasakoti savo šalies ir jos tautos istoriją.

„Pirmą kartą šis šūkis nuskambėjo lygiai prieš penkiolika metų, kuomet Lietuva svečio teisėmis dalyvavo Frankfurto knygų mugėje. Tuomet savo literatūrą į mugę vežėme vedini naujos, dar neseniai atgimusios valstybės entuziazmo. Norėjome parodyti, kad mūsų – Lietuvos – pasakojimas yra ilgesnis nei tie dvylika Nepriklausomybės metų po sovietinio kalėjimo sugriuvimo, ilgesnis net nei nepriklausoma Valstybė tarpukariu, išsikovota nežmoniškomis pastangomis ir likimo dėka iš pasaulio galingųjų ir prarasta to paties likimo ir tų pačių pasaulio galingųjų dėka. Todėl pasakojome apie viduramžių Lietuvą, Lietuvos Didžiąją Kunigaikštystę, kurią įsivaizdavome kaip tam tikrą Europos Sąjungos prototipą, bandymą sukurti valstybę, kurioje taikiai sugyventų įvairių tautybių, kalbų ir religijų žmonės. Dabar su šypsena galime prisiminti tuos lūkesčius. Kulminacija nevirto pabaiga. Pasakojimas tęsiasi“, – sveikindama susirinkusius sakė kultūros ministrė.

Kovo 23 d. 11 val. vyks oficialus Lietuvos stendo atidarymas. Tolygiai ryškėjančio stendo struktūrą sudarys smulkūs elementai – knygų klasteriai. Svarbiausia Lietuvos stende – besidomintis ir atrandantis lankytojas. Kol klasteriai uždaryti, susidaro grafinis gidas, vedantis lankytoją per laikotarpius, temas, žanrus, autorius.

Lietuvos autorių kūrybos pristatymo programoje numatyta apie 40 lietuviškų renginių: literatūros skaitymų, susitikimų su rašytojais, diskusijų. Pristatoma virš 25 vertimų į vokiečių kalbą, nuo klasikos iki iškiliausių šių dienų autorių, tokių kaip Tomas Venclova, Alvydas Šlepikas, Undinė Radzevičiūtė, Giedra Radvilavičiūtė, Rūta Šepetys, Kęstutis Kasparavičius, kūrinių. Pasibaigus dieniniams mugės renginiams, tekstai ir muzika iš Lietuvos kas vakarą skambės „Baustelle in Schauspiel Leipzig“ erdvėje.