Apdovanotos gražiausius lietuviškus pavadinimus turinčios įmonės

Data

2017 02 21

Įvertinimas
1
IMG_4035.jpg

Vasario 21 d., minint Tarptautinę gimtosios kalbos dieną, Kultūros ministerijoje paskelbti Gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų konkurso nugalėtojai. Šiais metais paskelbta 14 laureatų.

Tarptautinės gimtosios kalbos dienos proga Valstybinė kalbos inspekcija jau devintus metus rengia Gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų konkursą.

Sveikindamas konkurso nugalėtojus kultūros ministrės patarėjas Evaldas Stankevičius pabrėžė lietuviškų įmonių pavadinimų svarbą ir jų prasmę puoselėjant gimtąją kalbą, pasidžiaugė, kad verslininkai supranta žodžio prasmę ir galią.  

Valstybinės kalbos inspekcijos pirmininkas Donatas Smalinskas renginio dalyviams sakė, kad konkurso tikslas – skatinti verslininkus rinktis lietuviškus, taisyklingus, įdomius, originalius vardus.

Šių metų konkurso nugalėtojais paskelbtos šios įmonės: „Apkabink mėnulį“, „Pusė karalystės“, „Tiesios kreivės“, „Vėjo žingsniai“ ir „Teisingumo vartai“ iš Vilniaus, „Duomenų palėpė“, „Ližė smaližė“ iš Kauno, „Juodaragis“ ir „Juostė“ iš Šiaulių, „Šimtalapė“ iš Alytaus, „Cinamono rūkas“ iš Anykščių, „Dūzgutis“ iš Kauno rajono, „Žydėjimas vyšnios“ iš Šilalės rajono, „Balta sala“ iš Trakų rajono.

Įmonių veikla labai įvairi: knygos ir idėjos vaikams, prekyba vonios įranga, šokoladu, informacinės technologijos, vaikų žaidimų kambarys, metalo, konditerijos gaminiai, drabužių siuvimas ir prekyba, nekilnojamojo turto agentūra, iliuzijų muziejus, teisinės paslaugos, kineziterapijos studija, švenčių dekoravimas.

Naujienų portalo „Delfi“ skaitytojų sprendimu, šiemet gražiausio lietuviško pavadinimo savininke tapo Vilniuje įsikūrusi įmonė „Apkabink mėnulį“.

Delfi/Andriaus Ufarto nuotr.