Apdovanotas Valstybinio Šiaulių dramos teatro vadovas Antanas Venckus

Data

2016 01 12

Įvertinimas
1
062.JPG

2016 m. sausio 12 d. Kultūros ministerijos garbės ženklu ,,Nešk savo šviesą ir tikėk“ apdovanotas Valstybinio Šiaulių dramos teatro vadovas, aktorius ir režisierius Antanas Venckus. Garbingiausią Kultūros ministerijos apdovanojimą A. Venckui įteikęs kultūros ministras Šarūnas Birutis sakė, jog Šiauliai gali didžiuotis turėdami tokį teatrą, kuriam jau du dešimtmečius kūrybingai vadovauja A. Venckus.

Apdovanojimas A. Venckui skirtas už svarų indėlį ir ypatingus nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui, už iniciatyvas, inspiruojančias bendruomenę pozityviai veiklai, už asmeninę atsakomybę, kuriant kultūrinę ir dvasinę aplinką.

„Ačiū už Jūsų darbus, idėjas, kantrybę, pasiaukojimą, fantaziją. Šis apdovanojimas yra skiriamas už nuveiktus darbus, bet ir su palinkėjimu ir toliau eiti kūrėjo keliu, vesti paskui save kitus, šviesti savo idėjomis ir patirtimi“, – sakė kultūros ministras.

„Šį apdovanojimą priimu kaip viso Valstybinio Šiaulių dramos teatro kolektyvo darbo įvertinimą, nes teatras vienas yra nebylys, jeigu nėra komandos“, – sakė A. Venckus.

Įgijęs aktoriaus profesiją tuometinėje Lietuvos valstybinėje konservatorijoje (dabar Lietuvos muzikos ir teatro akademija), A. Venckus 1977 m. buvo paskirtas dirbti į Valstybinį Šiaulių dramos teatrą aktoriumi. A. Venckus visas kūrybines jėgas paskyrė šiai, vienintelei, savo darbovietei, jau 20-ąjį teatro sezoną vadovauja įstaigai: 1996–1998 buvo teatro direktorius, nuo 1998 metų – vadovas.

Kryptingo klasikinės ir šiuolaikinės dramaturgijos dermės repertuaro ir teatro stiliaus paieškos Šiauliuose prasidėjo būtent A. Venckui pradėjus dirbti teatro vadovu. Palankiai žiūrovų sutikti ir konkursuose įvertinti pastatymai, kuriuos realizavo ir teatro, ir kviestiniai režisieriai. Kokybiška dramaturgija (tiek klasikinė, tiek šiuolaikinė) – ir dabar tebėra vienas pagrindinių atrankos kriterijų, kuriuo vadovaujasi A. Venckus.

Du dešimtmečiai – tai lyg vientisas kūrybos etapas, kuris įgavo pagreitį ir lėmė pakilimą pastaraisiais metais. Tai liudija žiūrovų simpatijas pelnantys naujausi pastatymai, garbingiausios scenos meno nominacijos ir apdovanojimai Kultūros ministerijos konkurse „Auksinis scenos kryžius“ bei dešimtimis skaičiuojami kasmetiniai laimėjimai profesionalių šalies teatrų festivaliuose

Antanas Venckus nepamiršo Valstybinio Šiaulių dramos teatro misijos, kuri jam paskirta gimstant 1931 m. – puoselėti ir skleisti teatro meną ne tik Šiauliuose. Tad Valstybinis Šiaulių dramos teatras yra vienas iš intensyviausiai gastroliuojančių (po 30-40 spektaklių kituose miestuose) šalies teatrų, profesionalųjį scenos meną pristatančių ne tik didžiuosiuose šalies miestuose, bet naujausius pastatymus vežantis į atokesnius Lietuvos miestelius, kurie neturi profesionalių teatrų.

A. Venckus – puikus vadybininkas ir veiklos strategas, gebantis derinti tradicijų puoselėjimą su naujovių paieškomis. Būtent jo asmeninėmis pastangomis į jaunystės sceną su „Nebylio“ pastatymu grįžo maestro Jonas Vaitkus, kūrybiniu potencialu Valstybiniame Šiaulių dramos teatre dalijasi atvykstantys režisieriai Raimundas Banionis, Algirdas Latėnas, Aidas Giniotis, jėgas išbando jauni ir novatoriški režisieriai, produktyviai dirba teatro režisierius Arvydas Lebeliūnas. Teatras – atvira kūrybinė platforma, tad neretai kūrybinei komandai pastatymuose talkina kviestiniai garsūs Lietuvos ir užsienio režisieriai, scenografai, choreografai ir kompozitoriai.