Anželikai Cholinai įteiktas garbingas Kultūros ministerijos apdovanojimas

Data

2015 12 21

Įvertinimas
1
D. Čėplos nuotrauka.jpg

Režisierei ir choreografei Anželikai Cholinai penktadienio vakarą po miuziklo „Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės“ spektaklio Vilniuje įteiktas Lietuvos kultūros ministerijos aukščiausias apdovanojimas „Nešk savo šviesą ir tikėk“ už svarų indėlį ir ypatingus nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui, už iniciatyvas, inspiruojančias bendruomenę pozityviai veiklai, už asmeninę atsakomybę, kuriant kultūrinę ir dvasinę aplinką.

Savo veiklos 25–metį šiemet švenčiančiai režisierei staigmeną drauge su Kultūros ministerija parengė visas miuziklo kolektyvas. Pasibaigus spektakliui scenoje netikėtai pasirodė Lietuvos kultūros ministras Šarūnas Birutis.„Aš noriu pasveikinti ir padėkoti choreografei, režisierei, šokio mokytojai ir nuostabiam žmogui Anželikai Cholinai. Šiandien mes visi kartu švenčiame jos subtilios ir įkvepiančios kūrybos dvidešimtmetį. Jos talentas pražydo kartu su mūsų Nepriklausomybe. Įkvėpta laisvės, ji kuria intelektualią kultūrą nuo pirmųjų kūrinių iki šio grandiozinio muziklo. Anželika, jūs garsinate Lietuvos vardą svečiose šalyse ir keliate mūsų dvasią čia“, – įteikdamas apdovanojimą sakė Š.Birutis.

Atsiimdama apdovanojimą A.Cholina pasakė trumpą ir konkrečią kalbą. „Gerbkime savo istoriją ir mylėkime savo šalį, tai – labai svarbu“, – tarė ji.

Pilna sostinės arena režisierę griausmingomis ovacijomis sveikino stovėdama. Miuziklas „Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės“ legenda baigia itin sėkmingą antrąjį savo sezoną. Įvyko anšlaginiai parodymai Klaipėdoje ir Vilniuje. Gruodžio pabaigoje jis metams atsisveikins su žiūrovais paskutiniu sezono spektakliu Kaune.

D. Čėplos nuotrauka