Aktorei Viktorijai Kuodytei įteikta Nacionalinė kultūros ir meno premija

Data

2020 02 17

Įvertinimas
1
premija V. Kuodytei.jpg

Pirmadienį Prezidentūroje 2019 metų Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija už asmenybės žymę šiuolaikiniame teatre įteikta aktorei Viktorijai Kuodytei. Premiją įteikė Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, laureatę pasveikino kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas.

Lietuvos nacionalinėmis kultūros ir meno premijomis įvertinami reikšmingiausi kultūros ir meno kūriniai, Lietuvos ir pasaulio lietuvių bendruomenės kūrėjų sukurti per pastaruosius 7 metus, taip pat kūriniai, sukurti per visą gyvenimą.

2019 metų Nacionalinės  kultūros ir meno premijos taip pat įteiktos kino režisieriui Algimantui Puipai už kino vaizdų poetinę realybę, rašytojui Sauliui Šalteniui už daugialypę literatūrinę kūrybą ir išskirtinį stilių, kompozitorei Zitai Bružaitei už muzikos universalumą ir emocinį atvirumą, operos solistei Asmik Grigorian už vokalinį meistriškumą ir įspūdingą artistinę įtaigą, menininkėms Rugilei Barzdžiukaitei, Vaivai Grainytei ir Linai Lapelytei už įkvepiantį bendradarbiavimą, kuriant aukščiausio lygio kritinį meną.

Prezidento kanceliarijos /  Roberto Dačkaus nuotr.