Akordeonininkė Eglė Bartkevičiūtė koncertavo tarptautiniame festivalyje Berlyne

Data

2020 01 20

Įvertinimas
3
3105_Pantonale_Eroeffnungskonzert_Christoph_Soeder_20200120.jpg

Puikia akustika garsėjančioje Berlyno Jėzaus Kristaus bažnyčioje sausio 19 dieną vyko tarptautinio akordeono festivalio „Philharmonika 2020“ atidarymas. Jame pasirodė šiuo metu Vienoje gyvenanti lietuvių akordeonininkė Eglė Bartkevičiūtė. Savo programoje atlikėja pristatė Domenico Scarlatti, Jacques Brel, Astor Piazzolla, Duke Ellington ir Antonio Carlos Jobim kūrinius. Renginyje taip pat grojo Yuri Shishkin, Ryan Corbett, Nikita Gestrich, Segey Osokin ir Gorka Hermosa su grupe „Malandro Club“. Šiuos atlikėjus Berlyno klausytojai dar kartą galės išgirsti šių metų gegužės 16 dieną Berlyno filharmonijoje.

„Tai jau šeštą kartą organizuojamas renginys, pastarasis buvo išties išskirtinis, nes vienoje scenoje grojo šiuo metu vieni garsiausių muzikantų klasikinio akordeono pasaulyje. Man buvo didžiulė garbė groti festivalio atidaryme ir dalintis muzika toje pačioje erdvėje, kur savo programas įrašinėjo legendiniai atlikėjai Luciano Pavarotti, Sviatoslavas Richteris, Mstislavas Rostropovičius ir Herberas Von Karajanas“, – įspūdžiais po koncerto dalijosi jaunosios kartos akordeonininkė E. Bartkevičiūtė.

Ji muzikinę programą pristato garsiausiuose akordeono muzikos konkursuose. Atlikėja grojo „Schleswig Holstein“ festivalyje, Paryžiaus Luvro muziejaus koncertų salėje. 2018 metais mergina laimėjo vieną sudėtingiausių ir prestižiškiausių akordeono muzikos konkursų PIF CASTELFIDARDO. E. Bartkevičiūtė taip pat bendradarbiauja su Lietuvos kolektyvais: Lietuvos kameriniu orkestru, Klaipėdos kameriniu orkestru ir Šiaulių kameriniu orkestru.

Projekto partneris – Lietuvos kultūros institutas.

Christopho Soederio nuotrauka