Visos naujienos

tarp-eiluciu_bibliotekos_web_zmones.jpg
2021 12 07
Diskusija „Tarp eilučių“ kviečia aptarti bibliotekų vaidmenį šiuolaikinėje visuomenėje

Kultūros ministerija tęsia diskusinių renginių ciklą „Tarp eilučių“, skirtą pažvelgti į įvairias kultūros sritis bei reiškinius medijų ir informacinio raštingumo aspektu, ir gruodžio 14 d. 15 val. kartu su Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka kviečia į nuotolinį renginį.

skaitykla @LNB.jpg
2021 12 06
Bibliotekoms – papildomai pusė milijono eurų knygoms įsigyti

Vyriausybei  patikslinus kitų metų biudžeto projektą, finansavimas šalies bibliotekoms didėja dar 500 tūkst. eurų. Šios lėšos papildomai skiriamos knygoms ir dokumentams įsigyti.

IMG_4130.JPG
2021 12 06
Trečiadienį bus paskelbti Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų laureatai

Gruodžio 8 d. 16 val. Kultūros ministerijos Baltojoje salėje vyks spaudos konferencija, kurioje bus paskelbti 2021 metų Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų laureatai.

Renginys 6.JPG
2021 12 03
Geresnė psichikos sveikata – bendras valstybės ir nevyriausybinių organizacijų tikslas

Šiandien Vilniuje vykusiame Psichikos sveikatos forume ministrai ir nevyriausybinių organizacijų atstovai pasirašė susitarimą stiprinti visuomenės psichikos sveikatą ir didinti raštingumą psichikos sveikatos srityje.

6_spaudos_draudimas.JPG
2021 12 03
Pristatytos Nacionalinės muziejinių vertybių saugyklos steigimo alternatyvos

Penktadienį pristatytoje galimybių studijoje „Nacionalinės muziejinių vertybių saugyklos poreikio ir alternatyvų analizė“ pateikti keturi alternatyvūs siūlymai dėl Nacionalinės muziejinių vertybių saugyklos steigimo.

pixabay.com.jpg
2021 12 02
Kultūros ministerijoje vykdomas projektas skatins legalaus skaitmeninio turinio vartojimą

Šiuo metu Lietuvoje veikianti autorių teisių apsaugos sistema negarantuoja pakankamos šių teisių apsaugos, ne visada užkertamas kelias nelegaliems intelektinės nuosavybės naudojimo būdams, o visuomenė neretai toleruoja tokius pažeidimus ir nepakankamai suvokia autorių teisių svarbą.

3H8A4527.jpg
2021 12 01
2022-aisiais – išskirtinis dėmesys iškilioms asmenybėms ir svarbioms datoms

Kultūros ministerijos teikimu Vyriausybė pritarė atmintinų metų minėjimo 2022-aisiais planams: Jono Meko, Monsinjoro Kazimiero Vasiliausko, Pranciškaus Skorinos, Sūduvos ir Lietuvos Valstybės Konstitucijos.

KKI.jpg
2021 12 01
Naujas įrankis ES finansavimą kultūros ir kūrybos sektoriams padarys dar prieinamesnį

Europos Komisija pristatė įrankį „CulturEU“, skirtą kultūros ir kūrybinių industrijų sektorius informuoti apie jiems tinkamiausias ES finansavimo galimybes 2021–2027 metams.

taryba.png
2021 11 30
S. Kairys kultūros ministrų taryboje: „Kaunas – puikus pavyzdys, kaip ES galimybės keičia ne tik vietoves, bet ir bendruomenes“

ES atveriamos galimybės kultūros bei paveldo srityse gali atnešti didžiulių pokyčių ne tik konkrečiose vietovėse, bet ir vietos bendruomenėse, o Kaunas – puikus to pavyzdys. 

IMG_4142.JPG
2021 11 30
Paaiškėjo 12 pretendentų į Lietuvos nacionalines kultūros ir meno premijas

Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komisija paskelbė 12-os kūrėjų, pretenduojančių gauti 2021 metų Lietuvos nacionalines kultūros ir meno premijas, sąrašą.

Iliustracija naujienai.png
2021 11 29
„Knygų starto“ lauknešėliai – visiems Lietuvos naujagimiams

Nuo šiandien kiekvienas Lietuvos naujagimis gaus lauknešėlį, kuris padės žengti pirmuosius skaitymo patirties žingsnius. Tarptautine patirtimi paremtas ankstyvojo skaitymo projektas „Knygų startas“, pernai išbandytas Vilniaus apskrityje, tampa nacionalinis ir yra pirmas ir vienintelis tokio masto ankstyvojo skaitymo skatinimo projektas Lietuvoje.

SetP Stanikas (Svajonė ir Paulius Stanikai).jpg
2021 11 29
Sveikinimas menininkei Svajonei Stanikienei jubiliejaus proga

Tarpdisciplininio meno kūrėja, kūrybinio dueto „SetP Stanikas“ narė, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė Svajonė Stanikienė šiandien švenčia 60-metį.

Įrašų
puslapyje
1 2 3 4 ... 31 Pirmyn