„CultureEU“ įrankis

Europos Sąjungos investicijų programa 2021–2027 m. Ja siekiama skatinti kultūros ir kūrybinių indėlį į tvarią ir socialiai atsakingą ekonomiką. Programa skirta savarankiškai dirbantiems kūrėjams ir NVO, skatinant kurti socialines inovacijas ir socialinį verslą. Programa skatinama socialines ir technologines inovacijas, jaunimo užimtumą, įsidarbinimo galimybių ir tvarių darbo vietų kūrimą. Taip pat skatinamos inovatyvios paslaugos ir produktai, kurie prisidės prie skaitmeninės ir žiedinės ekonomikos, inovatyvių technologijų plėtros, padės prisitaikyti prie besikeičiančių vartotojų ir ekonomikos sąlygų. Numatytas finansavimas – 31 mln. EUR. Planuojama programą pradėti įgyvendinti 2024 m.

Europos Komisija šiai investicijų programai sukūrė įrankį „CulturEU“, skirtą kultūros ir kūrybinių industrijų sektorius informuoti apie jiems tinkamiausias ES finansavimo galimybes 2021–2027 metams. Ši platforma-interaktyvus gidas leis vienoje vietoje matyti ir atrasti tai, kas geriausiai tinka konkrečiai sričiai.

Šis įrankis apima apie 20 ES programų, kuriomis galėtų būti finansuojami įvairūs kultūrinės ir kūrybinės dimensijų projektai: nuo kultūros paveldo, aplinkosaugos iki skaitmeninių. Įrankis automatiškai atrenka tinkamiausius finansavimo šaltinius, prieš tai pateikus atsakymus į keletą kausimų apie atstovaujamą sektorių, organizacijos tipą ir paramos ypatybes. Taip pat sistema sugeneruoja informaciją apie galimą biudžetą, aplikavimo procesus, nukreipia į tinkamiausias programas.

Interaktyviame gide „CulturEU“ taip pat galima rasti nuo 2014 iki 2020 metų ES finansuotų projektų pavyzdžių.

„CulturEU“ svetainė bus reguliariai atnaujinama, o visomis ES kalbomis ji turėtų būti prieinama 2022 m. I ketvirtį.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-12-23