Valstybės ir savivaldybių kultūros įstaigos kviečiamos teikti prašymus skirti valstybės biudžeto lėšas kultūros infrastruktūros modernizavimui 2019-2021 m.

Galioja iki

2018-04-20

Kultūros ministerija pradeda rengti Valstybės investicijų programos 2019–2021 metų projektą kultūros sričiai. Valstybės ir savivaldybių kultūros įstaigos kviečiamos teikti prašymus skirti valstybės biudžeto lėšas kultūros infrastruktūros modernizavimui iki šių metų balandžio 20 d. Prašymai skirti lėšas po nurodyto termino nagrinėjami nebus.

Planuojant lėšas kultūros infrastruktūros modernizavimui, prioritetas bus teikiamas tęstiniams projektams, iš jų savivaldybių projektams – atsižvelgiant į projektus įgyvendinančių institucijų indėlį. Sureitinguotą savivaldybių projektų sąrašą ministerija planuoja paviešinti ir, prieš teikiant 2019 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių įstatymo projektą Seimui svarstyti, suteikti savivaldybėms galimybę patiksinti informaciją apie nuosavą indėlį, peržiūrint ir galimai pakeičiant reitingus. Tokiu būdu planuojama skatinti savivaldybes siekti kaip įmanoma greičiau užbaigti užsitęsusius projektus, prisidedant savivaldybių biudžeto lėšomis.

Kultūros ministerija taip pat atkreipia valstybės kultūros įstaigų dėmesį į galimybę gauti finansavimą vietinės reikšmės kelių ir aikštelių, pėsčiųjų takų įrengimui, rekonstrukcijai ar remontui ir susijusių inžinerinių statinių ir sistemų įrengimui (lietaus kanalizacijai, apšvietimui, eismo saugos priemonėms) iš Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo lėšų rezervo, administruojamo Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos. Prašymai Kelių direkcijai teikiami iki einamųjų metų gegužės 15 d.

Detalus kreipimasis į įstaigas patalpintas Kultūros ministerijos tinklapyje adresu: http://lrkm.lrv.lt/lt/veikla/finansuojamos-programos/valstybes-investiciju-programa/2019-2021-metu-valstybes-investiciju-programa 

Dėl informacijos taip pat galite kreiptis į Kultūros ministerijos Investicijų valdymo skyriaus vyriausiąją specialistę Svetlaną Villand, tel. 8 608 47483, el. p. Svetlana.Villand@lrkm.lt, arba skyriau vedėją Šarūną Šoblinską, tel. 8 608 46019, el. p. Sarunas.Soblinskas@lrkm.lt.