Profesionalaus teatro meno kūrėjų darbų premijų pasiūlymų suvestinė

Galioja iki

2018-03-08

 

Kasmet Kultūros ministerija siekia įvertinti profesionalaus teatro meno kūrėjų reikšmingiausius darbus ir išskirtinius profesinius laimėjimus dramos, operos, operetės ar miuziklo, baleto, šokio, lėlių ar objektų teatro, teatro vaikams ar jaunimui srityse bei juos paskatinti. Planuojama skirti 17 premijų, iš jų viena premija gali būti skiriama už ilgametį kūrybos indėlį į teatro meną ir viena – už sėkmingas naujų sceninės išraiškos formų paieškas.

Premijų už reikšmingiausius metų darbus ir premijos už ilgametį kūrybos indėlį į teatro meną laureatams bus įteikiami atminimo ženklai „Auksinis scenos kryžius“, o už sėkmingas naujų sceninės išraiškos formų paieškas – atminimo ženklas „Boriso Dauguviečio auskaras“.

Komisijos pasiūlytų kandidatų premijoms gauti sąrašas bus skelbiamas š. m. kovo 8 dieną.

Siūlomas scenos meno kūrinys

DRAMOS TEATRAS

„Trys seserys“, vienos dalies spektaklis; režisierė Yana Ross (Lietuvos nacionalinis dramos teatras)

„Žalia pievelė“, vienos dalies spektaklis pagal Ignalinos atominės elektrinės darbuotojų ir visaginiečių pasakojimus; koncepcijos ir teksto autoriai – Rimantas Ribačiauskas, Kristina Savickienė, Jonas Tertelis, Kristina Werner, režisieriai – Jonas Tertelis, Kristina Werner (Lietuvos nacionalinis dramos teatras)

„Lokis“, dviejų dalių spektaklis; režisierius – Łukasz Twarkowski (Lenkija) (Lietuvos nacionalinis dramos teatras)

„Tartiufas“, vienos dalies komedija; režisierius Oskaras Koršunovas (Lietuvos nacionalinis dramos teatras)

#BESKAMBUČIO, vienos dalies spektaklis; režisierius – Paulius Tamolė (Lietuvos nacionalinis dramos teatras)

„Dreamland“, vienos dalies spektaklis; koncepcijos autoriai – Mantas Jančiauskas, Agnė Matulevičiūtė, Rimantas Ribačiauskas, Kristina Savickienė, teksto autoriai – Rimantas Ribačiauskas, Kristina Savickienė, režisierius – Mantas Jančiauskas

„Istoriniai Vilniaus arbatvakariai“, spektaklių ciklas; režisierė Eglė Tulevičiūtė (VšĮ „Meno ekspansija“)

„Sonio Bliuzas“, džiazo spektaklis; režisierius, inscenizacijos autorius ir scenografas Žilvinas Vingelis (VšĮ „Baltijos Kamerinis Operos Teatras“)

 „Legenda apie Didįjį Kombinatorių“, spektaklis; režisierius Rolandas Atkočiūnas (Lietuvos rusų dramos teatras)

„Neišmoktos pamokos“, spektaklis; režisierė Airida Gintautaitė (Lietuvos rusų dramos teatras)

„Pigmalionas“, spektaklis; režisierė Linda Urbona (Lietuvos rusų dramos teatras)

„Vienišas žmogaus balsas“, monospektaklis; režisierius Vladimir Dorondov, (Lietuvos rusų dramos teatras)

„Vieniši.“, spektaklis; režisierius Augustas Gornatkevičius, (Lietuvos rusų dramos teatras)

„Apsėdimas“, spektaklis; režisierius, inscenizacijos autorius ir scenografas Povilas Makauskas (Valstybinis jaunimo teatras)

 „Apie baimes“, instaliacijų spektaklis šeimai; režisierė Olga Lapina (Valstybinis jaunimo teatras)

„Junas Gabrielis Borkmanas“, spektaklis, režisierius Gintaras Varnas (Valstybinis jaunimo teatras)

„Cinkas“, spektaklis; režisierius Eimuntas Nekrošius (Valstybinis jaunimo teatras)

„Elzės žemė“, spektaklis, režisierius Povilas Gaidys (Klaipėdos dramos teatras)

„Šokis Delhi”, spektaklis; režisierius Oskaras Koršunovas (VšĮ Oskaro Koršunovo teatras)

„Terapijos“, spektaklis; režisierius Kirilas Glušajevas (VšĮ Oskaro Koršunovo teatras)

„Trans Trans Trance“, spektaklis; režisierė Kamilė Gudmonaitė (VšĮ Oskaro Koršunovo teatras)

„Skulptūra“, spektaklis; režisierius Paulius Ignatavičius (Valstybinis Šiaulių dramos teatras)

„Kasykla“, spektaklis; režisierius, scenografas Artūras Areima (Valstybinis Šiaulių dramos teatras)

„Rudens istorija“, spektaklis; režisierius Juozas Žibūda (Valstybinis Šiaulių dramos teatras)

„Išrinktieji“, detektyvinė tragikomedija; režisierė Monika Klimaitė (Valstybinis Šiaulių dramos teatras)

„Dumblas“, spektaklis; režisieriai Aaron Kahn, Goda Palekaitė (Valstybinis Šiaulių dramos teatras)

„Malina“, spektaklis suaugusiems; režisierė ir dailininkė Aušra Bakanaitė (Klaipėdos lėlių teatras)

„Natanas Išmintingasis“, spektaklis; režisierius Gintaras Varnas (Teatras „Utopia“, Nacionalinis Kauno dramos teatras)

„Pagalvinis“, spektaklis; režisierius Gintaras Varnas (Teatras „Utopia“, Nacionalinis Kauno dramos teatras)

„X tavyje“, spektaklis; režisierė Giedrė Kriaučionytė (Meninis sindikatas "Bad rabbits")

„Reikalai“, spektaklis; režisierius Paulius Markevičius (VŠĮ Meno ir mokslo laboratorija)

„Alberai, WRU?“, spektaklis; režisierius Paulius Markevičius (VŠĮ Meno ir mokslo laboratorija)

„12 naktis, arba Kaip norite“, spektaklis; režisierė Ieva Stundžytė (VšĮ „Vilniaus Keistuolių teatras“)

„Žalgirės“, spektaklis; režisierius Vidas Bareikis (Nacionalinis Kauno dramos teatras)

„Identify“, vienos dalies spektaklis; režisierė, teksto ir scenovaizdžio autorė Ieva Stundžytė (VšĮ Teatras ATVIRAS RATAS)

„Dvasiniai reikalai“, monospektaklis; režisierius Kirilas Glušajevas (Valstybinis Vilniaus mažasis teatras)

„Dviese sūpuoklėse“, spektaklis; režisierius Ulanbek Baialiev (Kazachstanas) (Valstybinis Vilniaus mažasis teatras)

„Fantazijus“, spektaklis; režisierė Gabrielė Tuminaitė (Valstybinis Vilniaus mažasis teatras)

„Menas“, spektaklis; Režisierė Margarita Bareikytė (Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatras)

„Karas dar neprasidėjo“, spektaklis; režisierius Tomasz Leszczynski (Lenkija) (Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatras)

„Būtis nr.2“, spektaklis; režisierius Vidas Bareikis (teatro judėjimas „No theatre“)

„Iliuzijos“, spektaklis, režisierius Vidas Bareikis (teatro judėjimas „No theatre“)

„Sudie, idiotai“, spektaklis; režisierius Vidas Bareikis (teatro judėjimas „No theatre“)

„Žiurkiagalviai“, spektaklis; Kūrybinė grupė Valentinas Masalskis, Paulius Pinigis, Donatas Želvys, Laima Akstinaitė (Všį Klaipėdos jaunimo teatras)

„R.E.M“, spektaklis; režisierius: Jonas Tertelis (Všį Klaipėdos jaunimo teatras)

 „Mindaugas“, dramos ir šokio spektaklis; Režisierė ir choreografė Marija Simona Šimulynaitė (Všį „Baltijos baleto teatras“)

 „4 Mortos“, vakarėlis su mirtim (spektaklis); režisierius – Darius Rabašauskas (Kauno miesto kamerinis teatras)

„Atvira oda“, pojūčių ritualas moterims; režisierė Karolina Žernytė (Kauno miesto kamerinis teatras)

„Ti“, saviironiškas išmanusis selfis; režisierius, inscenizacijos autorius ir video montažo režisierius Antanas Gluskinas (Kauno miesto kamerinis teatras)

„Honey, I‘m Home!“, spektaklis; režisierius Adas Burkšaitis (Menų spaustuvės programa „Atviros erdvės'17“)

„Šauksmas“, spektaklis; režisierius Jonas Vaitkus (VšĮ Vandenyno dirbtuvės)

Lila: slaptas demiurgo žaidimas, lėlių, šešėlių, šokio ir operos koliažas jaunimui ir suaugusiems; Režisierius ir scenarijaus autorius Žilvinas Vingelis (Vilniaus teatras „Lėlė“ ir VšĮ „Baltijos kamerinis operos teatras“ koprodukcija)

„Kryptis“, spektaklis be žodžių jaunimui ir suaugusiems; Scenarijaus autorė ir režisierė - Jūratė Trimakaitė (Vilniaus teatras „Lėlė“)

„Antikristas”, spektaklis; režisierius, scenografas, dramaturgas Artūras Areima (VŠĮ „Artūro Areimos teatras”)

„Klamo karas: pradžia”, spektaklis; scenografas, dramaturgas Artūras Areima (VŠĮ „Artūro Areimos teatras”)

“Virimo temperatūra 5425”, spektaklis; režisierius, scenografas Artūras Areima (VŠĮ „Artūro Areimos teatras”)

„Kriminologija“, spektaklis; režisierė Julija Šatkauskaitė (nepriklausomas projektas)

„Labas rytas, pone Triuši!”, spektaklis; režisierius Marius Pažereckas (Klaipėdos dramos teatras)

TEATRAS VAIKAMS IR JAUNIMUI / LĖLIŲ IR OBJEKTŲ TEATRAS

 „Džiunglių knyga: Mauglio broliai“, spektaklis vaikams; režisierė Kamilė Kondrotaitė (Klaipėdos dramos teatras)

„Tėtis ir jūra“, šviesos ir muzikos reginys visai šeimai; režisierė ir dailininkė – Gintarė Radvilavičiūtė (Klaipėdos lėlių teatras)

 „Bambeklis Bajoras“, spektaklis vaikams; režisierius Aidas Giniotis (VšĮ „Vilniaus Keistuolių teatras“)

„Labas, Lape!“, spektaklis vaikams; režisierė Eglė Kižaitė (Nacionalinis Kauno dramos teatras)

„Žydroji paukštė“, spektaklis vaikams; režisierius Vaidotas Martinaitis (Nacionalinis Kauno dramos teatras)

„Šviesiukai“, interaktyvus šokio spektaklis-laboratorija; Choreografė – Birutė Banevičiūtė (VŠĮ Šokio teatras „Dansema“)

„(NE) vaikų žaidimai“, spektaklis vaikams; režisierius Albertas Vidžiūnas (Alytaus miesto teatras)

„Skaičiai“, šokio spektaklis visai šeimai; režisierė, choreografė ir kostiumų dailininkė Giedrė Zaščižinskaitė (Nacionalinė M.K.Čiurlionio menų mokykla)

„Mažasis princas“, spektaklis vaikams; inscenizacijos autorė ir režisierė – Andra Kavaliauskaitė (Alytaus miesto teatras)

,,Debesų gaudyklė“, šokio ir judesio spektaklis 6-18 mėn. kūdikiams; Choreografė ir režisierė – Laura Geraščenko (Všį šokio teatras „Judesio erdvė“)

„Žuvėjėlis“, spektaklis vaikams; direktorius – meno vadovas Antanas Markuckis, režisieriaus asistentė Reda Matuzevičienė (Panevėžio lėlių vežimo teatras)

„Saliamono turtai“, spektaklis vaikams; idėjos ir scenarijaus autorė, režisierė – Saulė Degutytė (VŠĮ Stalo teatras)

OPERA / MUZIKINIS TEATRAS

„Penki Merės stebuklai“, opera vaikams; muzikos vadovas ir dirigentas Julius Geniušas, režisierius Kęstutis S. Jakštas (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras)

„Adamsų Šeimynėlė“, miuziklas; Pastatymo meno vadovas Kęstutis  Jakštas, Pastatymo muzikinis vadovas Julius Geniušas, Režisierė Viktorija Streiča (Kauno valstybinis muzikinis teatras)

Piotr Čaikovskij „Jolanta“, opera; dirigentas statytojas Alexandr Khaindrava (Gruzija), režisierius Raimondas Banionis (Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras)

„Misteris X“, operetė; Režisierė Viktorija Streiča, dirigentas Jonas Janulevičius (Kauno valstybinis muzikinis teatras)

„Kapulečiai ir Montekiai“, opera; muzikos vadovas ir dirigentas Sesto Quatrini (Italija), dirigentas Robertas Šervenikas, režisierius Vincent Boussard (Prancūzija) (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras)

 „Čikaga“, miuziklas; dirigentai Derek Barnes, Vladimiras Konstantinovas, režisierė Rūta Bunikytė (Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras)

„Į Švyturį“, šiuolaikinė opera; dirigentas Vytautas Valys, režisierė Loreta Vaskova (Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras)

„Saulė ir jūra“, šiuolaikinė opera; kompozitorė/muzikos režisierė Lina Lapelytė, režisierė/scenografė – Rugilė Barzdžiukaitė  (nepriklausomas projektas)

BALETAS / ŠOKIO MENAS

„Madam“, šokio spektaklis; režisūra ir choreografija – Sandra Muningytė – Domingo (VŠĮ Flamenko šokio teatras)

„Aside“, šokio spektaklis; Idėjos autoriai, choreografai, šokėjai: Niels Claes, Gintarė Marija Ščavinskaitė  (VšĮ Šokio teatras PADI DAPI Fish)

 „Procesas“, baletas; choreografas Martynas Rimeikis, muzikos vadovas ir dirigentas Modestas Barkauskas (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras)

 „Svajonės“, šokio spektaklis, režisūra ir choreografija – Sandra Muningytė – Domingo (VŠĮ Flamenko šokio teatras)

„Asmens kodas“, šokio spektaklis; Idėjos autorė, choreografė, šokėja Oksana Griaznova (VšĮ Šokio teatras PADI DAPI Fish)

 „Noriu maitinančios dienos iš tavo rankų“, šokio spektaklis; choreografė Birutė Letukaitė (Kauno šokio teatras „Aura“)

„Z+“, šiuolaikinio šokio spektaklis jaunimui; Idėjos autorė ir choreografė Agnietė Lisičkinaitė (VšĮ Šokio teatras „Airos“)

„Sekretas“, šokio spektaklis; choreografė Birutė Letukaitė (Kauno šokio teatras „Aura“)

“Idiotas”, šokio spektaklis; Režisierė-choreografė – Anželika Cholina (Viešoji įstaiga “Anželikos Cholinos šokio teatras”)

 „Agonija“, šokio spektaklis; Idėjos autorius, choreografas Vytis Jankauskas (Všį Vyčio Jankausko šokio teatras)

„Kompaundas“, šokio spektaklis; Šokėjai ir choreografai Miglė Praniauskaitė ir Paulius Prievelis (klubas „Šok šok“)

 „Karmen“, šokio spektaklis; dirigentai Modestas Pitrėnas, Martynas Staškus, choreografė Aušra Krasauskaitė-Berulė, Donatas Bakėjus, Mantas Černeckas (Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras)

 „Žizel“, šokio spektaklis; dirigentasTomas Ambrozaitis, choreografai Donatas Bakėjus, Mantas Černeckas (Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras)

„Karalaitė Murzė”, šokio spektaklis vaikams; Choreografija: Eligijus Butkus, Viktorija Bobinaitė, Jolanta Vymerytė, Judita Šečkutė, Eglė Kančauskaitė (M.K. Čiurlionio menų nokykla)

„Rozetos akmuo“, šokio ir sensorinių projekcijų spektaklis; choreografė ir šokėja Živilė Virkutytė (Menų spaustuvės programa „Atviros erdvės'17“)

„Kita PELENĖS istorija“, baletas; choreografas ir inscenizacijos autorius Gianni Santucci (Italija), dirigentas Virgilijus Visockis (Kauno valstybinis muzikinis teatras)

Padėkos premijai už ilgametį kūrybos indėlį į teatro meną

Teatrologė, teatro istorikė ir kritikė Daiva Šabasevičienė už nuoseklų rūpinimąsi teatro istorija, profesionalią kritiką ir už atsidavimą teatrui.

Šviesų dailininkas Levas Kleinas už gyvenimo nuopelnus

Teatro ir kino aktorė Gražina Balandytė už gyvenimo nuopelnus