Kviečiame muziejininkus teikti paraiškas dėl dalyvavimo Baltijos muzeologijos mokykloje

Galioja iki

2018-04-20

Kviečiame teikti paraiškas dalyvauti Baltijos muzeologijos mokykloje, kuri vyks

2018 m. birželio 10-16 d. Kaune.

 

Šių metų Baltijos muzeologijos mokyklos tema: „Permąstant muziejų: atsivėrimas naujiems balsams“.

 

Mokymus ves dėstytojai:

Linda Norris (JAV) – pasaulinio istorinių vietų, muziejų ir atminties iniciatyvų tinklo, jungiančio praeities kovas su šiuolaikiniais judėjimais dėl žmonių teisių ir socialinio teisingumo – Tarptautinės istorinių atminties vietų koalicijos – Pasaulinių tinklų programos direktorė, ilgametė nepriklausoma muziejų ekspertė, Johns Hopkins universiteto nuotolinių Muziejų studijų programos lektorė, knygos „Kūrybiškumas muziejų praktikoje“ bendraautorė, tinklaraščio „Nekataloguotas muziejus“ įkūrėja;

Jari Harju (Suomija) – Helsinkio miesto muziejaus kuratorius, Tarptautinės muziejų tarybos (ICOM) tarptautinio Archeologijos ir istorijos muziejų komiteto (ICMAH) prezidentas, Tarptautinės muziejų tarybos (ICOM) Suomijos nacionalinio komiteto valdybos narys, turintis ilgametę tarptautinę patirtį rengiant nuolatines ekspozicijas bei parodas muziejuose;

Dr. Francois Mairesse (Prancūzija) – Sorbonos universiteto Paryžiuje profesorius, Luvro mokyklos (Ecole du Louvre) dėstytojas, Tarptautinės muziejų tarybos (ICOM) tarptautinio Muzeologijos komiteto (ICOFOM) prezidentas.

 

Paraiškas iki 2018 m. balandžio 30 d. prašome siųsti el. paštu: vaiva.lankeliene@lrkm.lt

 

Visą detalią informaciją bei paraiškos formą rasite adresu www.bms.edu.lv

 

Atkreipiame jūsų dėmesį, kad:

 

  1.  Baltijos muzeologijos mokyklos savaitės trukmės mokymuose dalyvauja po 10 muziejų specialistų iš kiekvienos Baltijos valstybės (Lietuvos, Latvijos, Estijos), kuriems yra apmokamas dalyvio mokestis (580 Eur). Atrinkti dalyviai iš Lietuvos turės savo lėšomis apmokėti TIK kelionės išlaidas iki mokymų vietos ir atgal.
  2. Teikiant paraišką dėl dalyvavimo Baltijos muzeologijos mokykloje, būtina pateikti ir raštą, kuriame nurodoma, kad muziejaus specialisto dalyvavimas savaitės trukmės mokymuose yra suderintas su muziejaus administracija;
  3. Atrenkant Baltijos muzeologijos mokyklos dalyvius, prioritetas bus teikiamas tiems muziejų specialistams, kurių darbo pobūdis yra glaudžiai susijęs su šių metų mokymų tema bei muziejų specialistams, kurie nėra dalyvavę Baltijos muzeologijos mokyklos mokymuose. Jokie apribojimai dėl paraiškų skaičiaus iš vieno muziejaus nėra taikomi, tačiau, esant dideliam paraiškų skaičiui, bus ribojamas dalyvių iš vieno muziejaus skaičius.
  4. Baltijos muzeologijos mokyklos mokymai vyks tik anglų kalba.

 

Baltijos muzeologijos mokykla yra tęstinis, nuo 2004 metų kasmet organizuojamas tarptautinio bendradarbiavimo projektas, skirtas Lietuvos, Latvijos ir Estijos muziejininkų profesiniams gebėjimams tobulinti ir jų kultūriniam bendradarbiavimui skatinti.

Mokykla kasmet organizuojama vis kitoje Baltijos valstybėje. 2004-2007, 2010, 2013, 2016 metais ji vyko Latvijoje, 2008, 2011, 2014, 2017 – Estijoje, 2009, 2012, 2015 – Lietuvoje.