Visos naujienos

RSS Spausdinti
Kražių Sarbievijaus kultūros centras.jpg
2018 08 17
Mažoji kultūros sostinė Kražiai – šimtmečių istorijos liudininkas, šiuolaikinis dvasingumo ir kultūros šaltinis

Šiandien Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis kartu su kultūros ministre Liana Ruokytė-Jonsson lankosi Kelmės ir Kražių kultūros įstaigose. „Kražiai, šiemet pelnę teisę tapti mažąja Lietuvos kultūros sostine, savo kultūrinėje programoje įprasmina didingą 765 metų miestelio istoriją.

IMG_4195-a.JPG
2018 08 16
Kultūros ministrė: Lietuvos menininkai ir kūrėjai yra įdomūs Prancūzijai

Kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson, ketvirtadienį susitikusi su netrukus pareigas pradėsiančia eiti naująja Lietuvos kultūros atašė Prancūzijoje Auste Zdančiūte, palinkėjo jai atrasti kuo daugiau naujų jungčių visose Lietuvos ir Prancūzijos kultūrinio bendradarbiavimo srityse.

20180814_143038.jpg
2018 08 14
Ministrė L. Ruokytė-Jonsson: Klaipėdos muzikinis teatras pajėgus įgyvendinti ambicingą viziją – tapti svarbia menų scena Baltijos regione

Kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson antradienį repetuojančiam Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro kolektyvui pristatė naująją teatro vadovę Laimą Vilimienę.

km pastatas.jpg
2018 08 13
Patvirtinti pirmieji regioninių kultūros tarybų nariai

Lietuvos kultūros taryba (LKT), įgyvendindama  Tolygios kultūrinės raidos modelį , tęsia regioninių kultūros tarybų (RKT) sudarymo procesą. Paaiškėjo pirmieji atrankos į Regionines kultūros tarybas  rezultatai . Iš viso LKT sulaukė 73 pretendentų iš daugelio Lietuvos savivaldybių, o aktyviausiai rinkimuose dalyvavo kultūros ir meno bendruomenės iš Utenos,...

PDR logo GREEN.jpg
2018 08 13
Bus renkami šių metų Jotvingių ir Jaunojo jotvingio premijų laureatai

Kultūros ministerija kviečia teikti siūlymus 2018 metų Jotvingių ir Jaunojo jotvingio premijoms gauti. Jotvingių premija skiriama kasmet už per pastaruosius dvejus metus išleistą geriausią poezijos knygą, skaičiuojant nuo vieno Poetinio Druskininkų rudens festivalio iki kito.

LRKM.JPG
2018 08 10
Bus skelbiamas naujas konkursas į Kultūros paveldo departamento direktoriaus pareigas

Kultūros ministrė Lina Ruokytė-Jonsson atšaukė konkursą atrinkti pretendentą eiti Kultūros paveldo departamento direktoriaus pareigas. Šis sprendimas priimtas, siekiant pritraukti į konkursą kuo daugiau aukštos kvalifikacijos specialistų ir atsižvelgiant į šios kultūros įstaigos svarbą.

SLR-67330.jpg
2018 08 09
Kultūros ministrė: Lietuvos rusų dramos teatras – svarbus mūsų valstybės kultūros lauko veikėjas

Kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson, ketvirtadienį susitikusi su naująja Lietuvos rusų dramos teatro (LRDT) vadove Olga Polevikova, pasveikino ją pradėjus eiti šias pareigas, trumpai aptarė teatro veiklos perspektyvas ir pristatė ją LRDT kolektyvui.

Pastato lentelė.jpg
2018 08 09
Pradinuko kultūros pasui pasiūlyta pusė tūkstančio kultūros veiklų

Kultūros įstaigos ir organizacijos pateikė 515-a paraiškų pradinuko kultūros pasui. Itin aktyvūs buvo muziejai,  pasiūlę  įvairių  kultūrinės edukacijos užsiėmimų. Nemažai paslaugų pateikė ir bibliotekos, teatrai, koncertinės įstaigos bei menininkai.

LRKM.JPG
2018 08 08
Teroristinius nusikaltimus kurstanti informacija bus šalinama

Vyriausybė pritarė Kultūros ministerijos parengtoms Visuomenės informavimo įstatymo pataisoms ir teiks jas Seimui. Šiuo teisės aktu į nacionalinę teisę perkeliamos Europos Sąjungos direktyvos dėl kovos su terorizmu nuostatos.

Pastatas 4.jpg
2018 08 08
Kuriamos mecenavimo tradicijos

Kultūros ministerija priima siūlymus suteikti nacionalinio ar savivaldybės mecenato vardą ir prašymus suteikti mecenuojamojo projekto statusą. Prašyti suteikti projektui mecenuojamojo projekto statusą ir (arba) nacionalinio ar savivaldybės mecenato vardą gali fiziniai ir juridiniai asmenys, susiję su tokio projekto inicijavimu, vykdymu ar vertinimu. Siūlymai priimami iki spalio 1 dienos.

Pastato lentelė.jpg
2018 08 07
Laukiama kandidatų B. Buračo fotografijos meno premijai gauti

Kultūros ministerija skelbia dokumentų priėmimą Balio Buračo fotografijos meno premijai gauti. Žymaus lietuvių fotografo ir kraštotyrininko B. Buračo (1897–1972) premija, įsteigta 2006 metais, skiriama Lietuvos meninės fotografijos kūrėjams už reikšmingiausią kūrinį ar kūrinių ciklą.

Paneriai.jpg
2018 08 02
Pagerbtos romų genocido aukos

Rugpjūčio 2-ąją visame pasaulyje minima Romų genocido (holokausto) aukų atminimo diena. Šiandien kartu su gedinčia Lietuvos romų bendruomene žuvusiųjų atminimą Panerių memoriale pagerbė ir Kultūros ministerijos atstovai.

Įrašų
puslapyje
1 2 3 4 ... 16 Pirmyn