Vyriausybė pritarė Nacionalinės koncertų salės paslaugų infrastruktūros sukūrimo darbų tęstinumui

Data

2018 04 09

Įvertinimas
1
km logo.jpg

Vyriausybė iš esmės pritarė Seimo narių pateiktam Seimo nutarimo projektui „Dėl istorinio Tautos namų sklypo ir  Nacionalinių kultūros rūmų – Tautos namų“.

“Kultūros ministerija rekomendavo Vyriausybei pritarti Seimo narių siūlomai idėjai, kad Vilniuje atsirastų moderni koncertų salė. Dauguma nurodytų veiksmų jau yra atliekami”, – sakė Kultūros ministerijos kancleris Laimonas Ubavičius.

 

Pasak kanclerio, įgyvendinant Vyriausybės programą, pradėti darbai, kad Vilniaus miesto 700 metų jubiliejui, kuris bus švenčiamas 2023 metais, sostinėje būtų pastatyta moderni koncertų salė, atitinkanti pasaulinius muzikos salių standartus.

2018 m. sausio 10 d. pasirašytas Kultūros ministerijos ir Vilniaus miesto savivaldybės Ketinimų protokolas dėl Nacionalinės koncertų salės paslaugų infrastruktūros sukūrimo Vilniuje ir jo įgyvendinimo planas 2017–2022 m.

Jau pradėti pastato, esančio Vilniuje V. Mykolaičio-Putino g. 5, paėmimo visuomenės poreikiams darbai, inicijuotas Nacionalinės koncertų salės paslaugų infrastruktūros sukūrimo Vilniuje programinės, akustinės ir urbanistinės galimybių studijos parengimas. Projektą dėl Nacionalinės koncertų salės paslaugų infrastruktūros sukūrimo planuojama įtraukti į Valstybės investicijų 2019–2021 m. Programą.

 

Už šio projekto įgyvendinimą yra atsakinga Kultūros ministerija ir Vilniaus miesto savivaldybė.