Virtualiosios realybės projektas „Angelų takais“ – Londono „Raindance“ kino festivalio programoje

Data

2018 10 05

Įvertinimas
1
Trail-of-Angels2_1.jpg

Lietuvos virtualiosios realybės animacinis projektas „Angelų takais“ atrinktas į vieną didžiausių Jungtinės Karalystės kino festivalių „Raindance“, rugsėjo 26–spalio 7 dienomis vykstantį Londone. Lietuvos projektas pateko į virtualios realybės filmų programą kartu su kitais 34 virtualiosios realybės projektais iš viso pasaulio. Filmas pateko tarp tokių projektų kaip Angel Manuel Soto „Dinner Party“ ar David Allen „My Africa“. Iš penkių nominacijų bus išrinkta viena ir apdovanota „Atradimo“ apdovanojimu. Šiemet jau 26 kartą vykstantis „Raindance“ nepriklausomo kino festivalis kasmet pritraukia iki 16 tūkst. lankytojų ir iki 500 profesionalų.

Animacinis virtualios realybės projektas „Angelų takais“ – tai patirtis, kelionė virtualiame M. K. Čiurlionio paveikslų sukurtame magiškame pasaulyje skambant šio žymaus Lietuvos dailininko ir kompozitoriaus muzikiniams kūriniams. Ši patirtis kviečia žiūrovus susipažinti su paveikslų veikėjais, aplinka bei pažvelgti į žymaus lietuvių menininko paveikslus nauju, netradiciniu, virtualiu būdu. Projekto autoriai: režisierė Kristina Buožytė, kūrybinis prodiuseris Vitalijus Žukas, garso režisierius Vytis Puronas, OKTA studija, „Natrix natrix“ ir „Asterman“ įmonės.

Projektas buvo kurtas daugiau nei dvejus metus, panaudojant ir tobulinant naujausias technologijas virtualiosios realybės srityje. Interaktyviai patirčiai sukurti panaudota net 60 paveikslų, kuriais pasinaudoti galimybę suteikė projekto partneris – Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus. Projektas skirtas atkurtos Lietuvos 100-mečio minėjimo progai, jį iš dalies finansavo Lietuvos kino centras. Projektą kūrė „Okta studios“, bendradarbiaudama su „Natrix natrix“ ir „Asterman“ įmonėmis.

Daugiau informacijos:

http://festival.raindance.org/programmes/raindance-gallery-of-immersive-stories

http://calendar.raindancefestival.org/films/trail-of-angels

“Angelų takais” galite pamatyti Londone, spalio 6–7 dienomis.

Adresas: OXO2 | Raindance Gallery of Immersive Stories Level Two OXO Tower, Bargehouse street, South Bank, Londonas, SE1 9PH