Vilniuje tariamasi dėl mažesnių kultūros institutų ES šalyse svarbesnio vaidmens

Data

2018 10 02

Įvertinimas
1
viceministre.jpg

Kultūros viceministrė Gintautė Žemaitytė, dalyvaudama pirmosiomis spalio dienomis Vilniuje vykstančiame Europos Sąjungos (ES) kultūros institutų tinklo (EUNIC) ir Lietuvos kultūros instituto organizuotame susitikime, paskatino jo dalyvius diskusijai, kaip mažesnės šalys ir jų kultūros institutai turi spręsti bendrus iššūkius ir ieškoti naujų galimybių stiprinant savo vaidmenį ES išoriniuose santykiuose.

„Europos Sąjungos valstybių narių kultūros institutų bendradarbiavimas yra neabejotinai naudingas. Ypač efektyviai tarpusavyje turi bendradarbiauti mažesnius finansinius ir žmogiškuosius išteklius turintys kultūros institutai, kad jų balsas būtų išgirstas, o šalių kultūra tinkamai ir kuo plačiau pristatyta. Mažesnes galimybes turinčioms šalims ir jų kultūros institutams kalbant vienu balsu bus galima aktyviau įsitraukti ir į Europos Sąjungos tarptautinių kultūros ryšių strategijos kūrimo ir įgyvendinimo procesus“, – sakė kultūros viceministrė.

Kultūros klausimai, pasak G. Žemaitytės, turi tapti svarbia kiekvienos valstybės ne tik vidaus, bet ir užsienio politikos dalimi.

Šiuolaikinio meno centre Vilniuje spalio 1–2 dienomis mažesnius filialų tinklus ar mažesnius išteklius turintys EUNIC nariai iš 12 valstybių diskutuoja apie galimybes įsitraukti formuojant Europos Sąjungos tarptautinių kultūros ryšių strategiją ir ieško būdų, kaip sustiprinti savo pozicijas EUNIC tinkle.