Varšuvoje viešės lietuvių rašytoja Paulina Eglė Pukytė

Data

2017 04 06

Įvertinimas
0
pukyte_bedalis ir labdarys.jpg

Balandžio 7-10 d. Varšuvoje viešės lietuvių rašytoja Paulina Eglė Pukytė. Lietuvių rašytojos kūrybos vakarą balandžio 7 d. 18.30 val. Lietuvos kultūros centre prie LR Ambasados Varšuvoje ves lietuvių literatūros mokslų daktarė Jūratė Čerškutė. Balandžio 10 d. Paulina Eglė Pukytė taip pat lankysis Varšuvos universitete. Bendrosios kalbotyros ir baltistikos studijų katedroje rašytoja susitiks su lietuvių kalbos besimokančiais studentais ir lietuvių literatūros vertėjais į lenkų kalbą bei su Varšuvoje veikiančio Lietuvių literatūros knygų bičiulių klubo nariais.

Paulina Eglė Pukytė – menininkė, rašytoja, kuratorė, kultūros komentatorė. Baigė Vilniaus Dailės Akademiją, Londono karališkajame meno koledže apgynė magistro laipsnį. Gyvena ir dirba Vilniuje ir Londone. 2001-2003 ir 2006 mm. dėstė Vilniaus Dailės akademijos Kauno dailės institute. Rašo savaitraščiui 7 meno dienos, taip pat į kitus kultūrinius leidinius. Už šiuos straipsnius 2007 m. buvo apdovanota Kultūros ministerijos premija. Išleido tris grožines knygas: „Jų papročiai“ („Tyto Alba“, 2005 m.), „Netikras zuikis“ („Apostrofa“, 2008 m.), „Bedalis ir labdarys” („Apostrofa“, 2013 m.), pjesę „Žuvies akys“, „Susitikimas, kurio nebuvo“ 2015 m. ir kitas knygas. Paulina Eglė Pukytė taip pat kuria tarpdisciplininį meną.

Susitikimo su skaitytojais metu Paulina Eglė Pukytė pristatys trečiąją savo knygą „Bedalis ir labdarys“ („Apostrofa“, 2013 m.), sudarytą vien iš dialogų ir monologų, kurie konceptualiai susijungia į žmonių tarpusavio santykių istoriją. „Bedalis ir labdarys“ pateko į Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto 2013 m. kūrybiškiausių lietuvių autorių knygų dvyliktuką ir į Metų knygos penketuką. Vilniaus Mažajame teatre pagal šią knygą pastatytas to paties pavadinimo spektaklis (rež. Gabrielė Tuminaitė).

Paulinos Eglės Pukytės susitikimus su skaitytojais rėmė Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, koordinavo Lietuvos kultūros institutas ir Lietuvos kultūros atašė Lenkijos Respublikoje.

 

 

Daugiau informacijos rasite:

http://www.pukyte.com/styled-28/index.html

http://www.pukyte.com/

 

LR kultūros atašė Lenkijos Respublikoje Rasa Rimickaitė