Varšuvoje pirmą kartą vieši „Apeirono teatras“ iš Klaipėdos

Data

2018 01 24

Įvertinimas
3
apeirono teatras_NEKROZE_autorius domas rimeika.jpg

Vasario 3 d. Varšuvoje viešės jau penktąjį sezoną Lietuvoje kuriantis „Apeirono teatras“ iš Klaipėdos. Kultūros rūmuose „Kadr“ režisierių Eglės Kazickaitės ir Gretos Gudelytės 2012 m. įkurtas „Apeirono teatras“ Varšuvos teatro mylėtojams pristatys spektaklį „Nekrozė“.

Spektaklis, kurį kūrė: Greta Gudelytė (pjesės autorė, režisierė, aktorė) Eglė Kazickaitė (režisierė, aktorė), Kristina Švenčionytė (aktorė), Ričardas Bartašius (aktorius), Erika Jankauskaitė ir Pelkių Tyla (kostiumų dizainerės) – tai savotiškas psichologinis trileris, į kurį instaliuoti pagrindiniai šiam žanrui būdingi elementai (nerimas, laukimas, įtampa,  klaidinančios situacijos, susierzinimas ir pan.), o „realųjį“ spektaklio pasaulį nuolat transformuoja painūs ritualai, prasmių, ženklų, kaukių ir įvaizdžių metaforika.

Kaip skaitome teatro atsiųstame spektaklio aptašyme: „Trys pagrindiniai spektaklio veikėjai ištisinio, klaidingo savęs įrodinėjimo, laimės troškimo, kritiško požiūrio į kitą asmenį, konkurencijos cikle užstrigę žmonės. Kiekvieno veikėjo pastangos apsaugoti savo lyderystę, sėkmę, iškelti save paneigiant kitą – tai nenutrūkstamas ego procesas, stimuliuojamas nesupratimų ir nesu(si)vokimų, dangstomas dvasiniu materializmu. Ar įmanoma ištrūkti iš kalėjimo, kuriame žmogus pats save įkalina?  Kas tas Ariadnės siūlas, išvesiantis veikėjus iš painaus labirinto? Spektaklio „Nekrozė“ kūrėjai neišsisukinėja, tačiau ir vienintelio atsakymo nepateikia. Galbūt vienintelis būdas išsilaisvinti iš kankinančios ego diktatūros yra savo paties laikinumo suvokimas? Gal išsivaduoti iš labirinto galima tik atsakant į tūkstančius erzinančių, gaišinančių, skaudinančių klausimų? O gal reikia užsiimti alchemija, ieškoti haliucinacinės „dievų pasaulio“ amžinybės, kurioje nevaldomas ego kaip nekrozė ims plisti fiziniame ir dvasiniame kūne?“

Po spektaklio yra numatytas spektaklio kūrėjų susitikimas su žiūrovais, kurio metu bus galima užduoti visus spektaklio metu iškeltus klausimus.

Originaliomis teatrinės raiškos priemonėmis, autentiška dramaturgija ir aktualizuojamomis temomis bei idėjomis iš bendro Lietuvos teatrinio lauko išsiskiriantis „Apeirono teatras“ yra ypatingai patrauklus intelektinių iššūkių nebijančiai auditorijai - ir jaunimui, ir gerokai didesnę teatrinę patirtį sukaupusiam žiūrovui. „Apeirono teatro“ spektakliai niekada nepateikia konkrečių atsakymų, bet skatina patį žiūrovą mėginti susivokti, kas ir kodėl vyksta. Spektakliai diagnozuoja mūsų dabarties ligas ir nors jų negydo, bet gali tapti visuomenės „sveikatinimo(si)“ įrankiu.

„Apeirono teatro“ atvykimo į Varšuvą idėja kilo tarptautinių renginių koordinatoriui Mindaugui Lekauskui, kurio nuomone teatro spektakliai privalo būti pristatomi tarptautinei publikai.  Lenkija buvo pasirinkta todėl, kad „Apeirono teatro“ kuriami spektakliai yra kažkuo artimi socialiniam lenkų teatrui.

Bilietus į spektaklį, kurių kaina 10 zlotų, galima įsigyti prieš spektaklį Kultūros rūmuose „Kadr“ Varšuvoje arba puslapyje: http://www.dkkadr.waw.pl/nekroza-spektakl-litewskiego-teatru-apeiron/

Daugiau informacijos apie spektaklį rasite čia:

http://www.apeirontheatre.net/

https://www.15min.lt/kultura/naujiena/teatras/klaipedos-apeirono-teatre-premjera-nekroze-283-699475

 

 

 Rasa Rimickaitė

Kultūros atašė Lenkijos Respublikoje

 

Nuotr. autorius: Domas Rimeika