Už Lukiškių aikštės memorialo projektus balsuoti galima ir bibliotekose

Data

2017 11 06

Įvertinimas
2
999999999.jpg

Kviečiame balsuoti už vieną iš penkių Lukiškių aikštės memorialo pasiūlymų ir bibliotekose, kur yra nemokama prieiga prie interneto. Balsavimas vyksta interneto puslapyje www.lukiskiuaikste.lt  iki lapkričio 19 d.

Visuomenės ir ekspertų komisijos balsai bus vienodos svarbos, t.y. ir ekspertų, ir visuomenės balsai turės po 50 proc. sprendimo galios.

„Kviečiame visuomenę aktyviai dalyvauti elektroniniame balsavime ir išrinkti vieną iš penkių galimų Lukiškių aikštės memorialo projektų. Norime išgirsti šalies gyventojų nuomonę ir kartu priimti sprendimą dėl tinkamiausio Lukiškių aikštės memorialo“, – pažymėjo kultūros viceministrė Gintautė Žemaitytė.

Primename, kad 2017 m. liepos pabaigoje ekspertų komisija atrinko penkias iš daugiau nei trisdešimties idėjų. Į kūrybines Kultūros ministerijos ir Šiuolaikinio meno centro (ŠMC) dirbtuves pakviesti šie autoriai ir kolektyvai: kūrybinė grupė, kurią sudaro architektai Gintaras Čaikauskas, Kęstutis Akelaitis, Linas Naujokaitis, dailininkas Rimantas Dichavičius ir skulptorius Arūnas Sakalauskas; architektų grupė, kurią sudaro Tomas Grunskis, Jūratė Kindurytė, Eglė Dimaitytė, Jovita Laurukėnaitė ir Martynas Mankus; skulptorius ir dizaineris Andrius Labašauskas; buvęs tremtinys, kraštotyrininkas Algimantas Lelešius; fotografas, filmų ir meno instaliacijų kūrėjas Darius Žiūra.

Kūrybinėse dirbtuvėse menininkai sukūrė memorialų projektus kovojusiųjų ir žuvusiųjų už Lietuvos laisvę atminimui įamžinti ir pagerbti.

E. pilietis – yra oficialios Vyriausybės interneto svetainės dalis, kur visuomenė informuojama apie galimybes dalyvauti viešajame valdyme, sudarytos el. priemonės pateikti prašymus/skundus, visuomenė kviečiama dalyvauti viešosiose konsultacijose. Atsižvelgiant į tai ir pasirinktas Vyriausybės el. įrankis, turintis galimybę vykdyti visuomenės paklausas.

Planuojama lapkričio pabaigoje paskelbti galutinius visuomenės ir ekspertų komisijos balsavimo rezultatus. Lukiškių aikštės memorialas pagal kvietimo sąlygas turėtų būti įgyvendintas iki 2018 m. gruodžio.

Daugiau informacijos apie Kultūros ministerijos ir Šiuolaikinio meno centro organizuotas kūrybines dirbtuves rasite interneto svetainėje adresu: http://www.cac.lt/lt/lukiskiu/about

 

Kontaktai:

Viešųjų ryšių skyrius

tel. +370 5 219 3587, +370 671 99451

el. p. vrs@lrkm.lt