„Trimitas“ – tarptautiniame muzikos festivalyje Kinijos Liaudies Respublikoje

Data

2018 04 23

Įvertinimas
2
70-4.jpg

Balandžio 27 d. – gegužės 2 d. Koncertinė įstaiga valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“ (vadovas Deividas Staponkus, vyr. dirigentas Ugnius Vaiginis) dalyvaus 11-ajame tarptautiniame Šanchajaus pučiamųjų orkestrų festivalyje, kuris yra gerai pasaulyje žinomo tarptautinio muzikos festivalio „Šanchajaus pavasaris“ dalis.

Festivalyje orkestras „Trimitas“ pirmą kartą atstovaus Baltijos šalis ir Lietuvą, pristatys Lietuvos 100-mečiui skirtą programą ir festivalio atidarymo ir uždarymo ceremonijose atliks specialiai šiam festivaliui užsakytus Kinijos kompozitorių kūrinius. Orkestras į festivalį vyksta Kinijos simfoninių orkestrų ir ansamblių asociacijos kvietimu.

Festivalio programa išdėstyta per kelias dienas. Atidarymo ceremonija tradiciškai vyksta Huangpu upės, dalijančios Šanchajaus miestą į dvi dalis, krantinėje. Šiemet festivalio atidarymas sutampa su kitu svarbiu įvykiu – naujausio kruizinio laivo pristatymu. Orkestras sulaukė išskirtinio festivalio organizatorių dėmesio – „Trimitas“ ir Kinijos karinio laivyno reprezentacinis orkestrai kartu atliks specialiai šiai ceremonijai parašytą kūrinį „Jangdzė upė“. 

Ceremonijoje festivalio dalyvius ir mūsų orkestrą sveikins Šanchajaus miesto meras Li Qiang.  Kasmet atidarymo ceremoniją stebi per 300 tūkst. žiūrovų.

 „Trimitas“ dalyvaus pasirodymuose miesto aikštėse, gatvių eitynėse, pristatys 100-mečio programą Fudan Zhengda Universiteto salėje bei Gala koncerte uždarymo ceremonijoje. Drauge su orkestru pasirodymuose dalyvaus ir šokėjų grupė – choreografė Lilija Bernatavičienė parengė įspūdingus žygiavimo elementus bei choreografines miniatiūras.

 „Šanchajaus Pavasario“ festivalio istorija skaičiuoja daugiau nei 50 metų ir vienas iš pagrindinių festivalio tikslų – puoselėti nacionalinės muzikos tradicijas, pristatyti ne tik savo šalies muzikos kolektyvus, bet ir menininkus iš viso pasaulio.  Festivalio pučiamųjų orkestrų žanre kasmet dalyvauja orkestrai iš 26 Kinijos regionų bei įvairių pasaulio šalių – Australijos, Pietų Korėjos, JAV, Čekijos, Malaizijos, Austrijos, Ispanijos, Vokietijos ir kitų šalių. Organizatoriai teigia, kad daugiau nei 30 tūkst. dalyvių jau yra muzikavę festivalio renginiuose, kasmet pučiamųjų orkestrų festivalio renginius stebi ir aplanko virš 1 mln. žiūrovų.

Festivalio organizatoriai ir valstybinio pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“ kviečia tautiečius, gyvenančius ar esančius Šanchajuje balandžio 27 d. – gegužės 2 d.  apsilankyti 11-ojo Šanchajaus pučiamųjų orkestrų festivalio renginiuose.