Tomo Venclovos ir Ellen Hinsey pokalbių knygos premjera Berlyne

Data

2017 03 20

Įvertinimas
0
20170320_094731.jpg

Kovo 17 d. Vokietijos akademinės mainų tarnybos DAAD galerijoje Berlyne įvyko rašytojo Tomo Venclovos ir amerikiečių poetės Ellen Hinsey pokalbių knygos „Die Magnetische Norden“ („Įmagnetinta šiaurė“ liet.) premjera. Pokalbyje dalyvavo leidinio autoriai, vakarą vedė literatūros kritikas Lothar Müller, tekstus skaitė DAAD menininkų programos vadovė Katharina Narbutovič.

Vakaro metu Tomas Venclova skaitė eiles, dalinosi prisiminimais apie jaunystės laikus, kuomet jo požiūris į Sovietų Sąjungą ir jos sistemą kardinaliai pasikeitė ir jis tapo disidentinės Lietuvos Helsinkio grupės nariu. Pristatymo metu buvo prisiminti ir pasaulio literatūros įžymybės – Josifas Brodskis, Česlovas Milošas, Ana Achmatova, Borisas Pasternakas ir kiti amžininkai.

Idėja parašyti pokalbių knygą kilo prieš šešerius metus: „Kai susipažinau su Tomu, supratau, kad privalau įamžinti jo prisiminimus, tai itin svarbus visos epochos liudijimas“, – mintimis dalinosi poetė Ellen Hinsey.

Nors knyga „Die Magnetische Norden“ parašyta angliškai, pirmiausiai ji pasirodė vokiečių kalba „Suhrkamp“ leidykloje (vertė Claudia Sinnig). Lietuvių skaitytojus leidinys turėtų pasiekti 2017 metų rudenį (leidykla „Apostrofa“), o anglų kalba turėtų pasirodyti 2018 metais.

 

LR kultūros atašė Vokietijos Federacinėje Respublikoje Rita Valiukonytė