Tel Avive – lietuvių menininkų dueto kūriniai

Data

2019 07 15

Įvertinimas
0
pakui_1.jpeg

Liepos 14 d. Tel Avivo (Izraelis) Šiuolaikinio meno centre pirmą kartą pristatyti lietuvių kūrėjai. Tarptautinėje grupinėje parodoje „Stumbling Through the Uncanny Valley: Sculpture and Self in the Age of Computer Generated Imagery“ eksponuoti lietuvių menininkų Pakui Hardware (Neringa Černiauskaitė ir Ugnius Gelguda) darbai „The Return of Sweetness“.

Tuo metu, kai vis daugiau laiko praleidžiame žiūrėdami į ekranus, pilnus dažniau kompiuteriu generuotų nei kamera ar žmonių sukurtų vaizdų, ši naujoji estetika prasiskverbia ir į vizualiuosius šiuolaikinius menus. Naujoji paroda, siekdama atkreipti dėmesį į šį poslinkį, įkvėpimo semiasi iš vadinamosios postinternetinio meno srovės. Parodos kuratorė – Chen Tamir.

Parodą palydėjo vieša kuratorės moderuota diskusija „Šiuolaikinis menas ir naujosios technologijos: meilė iš pirmo žvilgsnio, lemtinga trauka ar laikini santykiai?“ Diskusijoje savo kūrybines praktikas pristatė ir menininkė, rašytoja N. Černiauskaitė. Ji su menininku U. Gelguda kartu pradėjo dirbti 2014 m. Šiuo metu jie laikomi vienais sėkmingiausių ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje pristatomų lietuvių kūrėjų. Duetas pastaraisiais metais surengė šias parodas: „Extrakorporal“ Vokietijoje, „The Return of Sweetness“ Londone, „Creatures of Habit“ Vengrijoje, SIC Suomijoje ir Italijoje; „On Demand“ Vokietijoje, „Vanilla Eyes“ Austrijoje.

Grupinės menininkų dueto parodos vyko „Kunsthalle Basel“ Šveicarijoje, Orsė muziejuje Paryžiuje, BOZAR menų centre Briuselyje, MAXXI muziejuje Romoje, kitose svarbiose meno institucijose. Šiuo metu Pakui Hardware ruošiasi didelei personalinei parodai Leipcigo modernaus meno muziejuje.

Plačiau apie menininkus

Projektą remia Lietuvos kultūros institutas.