Tarptautiniame šiuolaikinio šokio festivalyje Izraelyje – spektaklis iš Lietuvos

Data

2018 03 29

Įvertinimas
1
5b2de6e9-f836-4f9f-95b7-47f5406531d1.JPG

Kovo 1517 ir 2224 dienomis Bat Yam mieste Izraelyje vyko kasmetinis tarptautinis šiuolaikinio šokio festivalis March Hare, pristatantis įdomią naujausių ir inovatyviausių šokio kūrinių programą iš Izraelio ir Europos.

Festivalį organizuoja „Kelim“ choreografijos centras. Šiemet, kovo 22 ir 24 d., jame pirmą kartą pristatytas ir kūrinys iš Lietuvos – Lizos Baliasnajos ir Sidney Barnes darbas „Figures“. Kadangi festivalis March Hare teikia didelę svarbą šokio ir kūrybos praktikoms, jungiančioms bendradarbiavimą, aplinkos refleksiją bei kūrinių įvietinimą, šokėjai turėjo galimybę kūrinį vystyti ir adaptuoti šokio rezidencijoje „Kelim“ choreografijos centre. Festivalio metu jie pristatė naują kūrinio versiją, gimusią jau Izraelyje. Po pirmojo pasirodymo vyko vieša diskusija su šokėjais, kurios metu jie turėjo progą ne tik analizuoti panašias praktikas bei patį kūrinį su savo srities profesionalais, bet ir atsakyti į žiūrovų klausimus.

„Kelim“ centro projektų vadovas Moshe Avshalom Shechter kūrinį „Figures“ pamatė ir išsirinko viešėdamas Lietuvoje 2017 m. Naujojo Baltijos šokio festivalio metu vykusioje lietuviško šokio vitrinoje. Jo vizitas organizuotas kultūros atašė ir Lietuvos kultūros instituto įgyvendinamos užsienio ekspertų vizitų į programos rėmuose.

Projektas paremtas Lietuvos kultūros instituto.