„Taki žiūra“ – Eglės Budvytytės paroda galerijoje „Albumarte“, Romoje

Data

2017 09 12

Įvertinimas
0
AlbumArte_Egle_invito 1809.jpg

Pirmadienį, rugsėjo 18d. 18.30val., galerija „AlbumArte” atidaro lietuvių menininkės Eglės Budvytytės parodą „Taki žiūra” („Long time between the eyelash and the brain”), kurioje pirmą kartą Italijoje bus pristatomi jos video darbai.

Paroda koncentruojasi į neeilines situacijas priešpastatydama jas kasdieniškiems ir paprastiems motyvams, taip sukurdama struktūrinę dichtomiją bei kontrastą. Savo darbuose Eglė Budvytytė laviruoja tarp realybės ir fikcijos, keldama klausimus apie subjekto vaidmenį kolektyvinėje visuomenėje.

Parodai atrinkti video darbai žvelgia į ekonomines bei socialines aplinkybes, apibrėžiančias kasdienio gyvenimo ritmą ir taip sukurdama momentinę tuštumą, kurioje svarbiausia vaidmenį atlieka vaizduotė.

Parodos pradžioje rodomas darbas Sekta (2006) tarsi kontrapunktas įsivaizduojamai Magų (2011) visatai, o nutrūktgalviški vaikų judesiai Besipurtančiuose vaikuose (2013) susijungia su griežtomis taisyklėmis, reguliuojančiomis žmogaus veiksmus Tarsi gaudytum bombą (2013) – pastarieji du darbai sukurti bendradarbiaujant su Bart Groenendaal.

Menininkės kūryba – natūrali reakcija į šiuolaikinę visuomenę, pasaulyje, valdomajame dirbtinio intelekto, kuriame socialiniai bei ekonominiai konfliktai yra kontroliuojami virtualių tinklų. Valdomi iš išorės, tarsi deus ex machina, kolektyvinės bei individualios realybės meta iššūkį konvencijoms bei priešinasi primestoms taisyklėms.

Kūnas tampa įrankiu, galinčiu pasipriešinti sistematiškam elgesiui bei priminti kiekvienam, kad mūsų stiprybė glūdi vaizduotėje. Skirtingu laiku ir skirtingomis trajektorijomis kiekvienas gali pasiekti bendrą tikslą – laisvę.

 

Paroda, kuruojama Benedetta Carpi De Resmini, veiks iki lapkričio 11d.

Projektas yra globojamas Romos savivaldybės kultūros departamento, vykdomas su Lietuvos kultūros tarybos parama, bendradarbiaujant su VšĮ „Postidėja”.

 

Galerijos „AlbumArte” adresas, Via Flaminia 122, 00196 Roma

 

Julija Reklaitė

Lietuvos Respublikos kultūros atašė Italijos Respublikoje